Чому Apple варто купити Nokia

Британське агентство новин Reuters поширило інформацію про те, що Nokia залишає її віце-президент Іларі Нурмі, який відповідав за напрямок продуктового маркетингу. Топ-менеджер пропрацював у фінській компанії більше 14 років, почавши з посади рядового аналітика. Не виключено, що причиною його відходу стала провальна презентація смартфонів на базі Windows 8. Тоді Nokia не змогла назвати точні дати виходу продуктів і ціни, а вартість її акцій знизилася на 16%.

6 жовтня спеціалізується в області високих технологій журналіст Трістан Люїс привів обгрунтовані аргументи на користь доцільності придбання Nokia компанією Apple. Вони здаються особливо актуальними у світлі того, що фінський розробник смартфонів знаходиться зараз в кроці від прірви. Міркування Льюїса побудовані на кількох ключових моментах:
Apple потрібно більше патентів, щоб в найближче десятиліття розвивати бездротові технології у відповідності з наміченим планом і тримати на чималій відстані Samsung. Nokia розпорядженні одним з кращих портфелів найбільш сучасних патентів в області LTE і інших 4G-технологій. У 2011 р. Apple врегулювала патентну суперечку з Nokia без судового розгляду. За інформацією Люїса, це угода принесла Nokia $ 500 млн і ліцензійні відрахування в межах від $ 5 до $ 7 за кожен проданий iPhone. Вартість набору патентів компанії оцінюється в $ 6-10 млрд. Ринкова капіталізація Nokia сьогодні якраз становить $ 10 млрд.

Карти - слабка ланка Apple. У цьому відношенні Nokia залишає «яблучну» компанію далеко позаду - після придбання в 2007 р. Navteq в її розпорядженні виявилося одне з кращих в індустрії геолокаційні ПО і бази даних. Навіщо винаходити велосипед, якщо можна купити знекровлену Nokia приблизно за ті ж гроші ($ 8 млрд), які вона заплатила за Navteq? Такі компанії, як Google, RIM, Microsoft, Amazon і Samsung все в деякій мірі залежать від карт Navteq. Це дасть Apple додаткові важелі тиску на конкурентів.
Nokia має гарну технологію доставки на бездротові пристрої телеканалів в режимі реального часу. Всі сходяться на думці, що найближчим часом Apple вийде на ринок телебачення.

Спосіб насолити Microsoft. Nokia - один з найбільших, якщо не найбільший партнер Microsoft в екосистемі Windows Phone. Особливо якщо мова йде про нових флагманських моделях Nokia Lumia. Навіть незважаючи на неминучі в такому випадку антимонопольні розгляди з боку Microsoft, Apple завдасть серйозної шкоди мобільному напрямку бізнесу свого конкурента.
Apple може надійти, як в свій час Google з Motorola, і купити тільки патенти і частина бізнесу з розробки ПЗ. У цьому випадку потенційними претендентами на придбання виступають виробники телекомунікаційного обладнання, зокрема, Alcatel-Lucent (найбільш ймовірно) або Siemens - партнер Nokia в спільному підприємстві.

Люїс закінчує матеріал описом можливого фіналу цієї історії: «Ринкова вартість Nokia знизилася до $ 10 млрд, і Apple з її« подушкою »з $ 100 млрд готівки нічого не варто поглинути привабливий для неї актив. В силу перерахованих вище причин фінська компанія представляє інтерес також для Google і Microsoft, які теж напевно включаться в гонку і тим самим вплинуть на зростання котирувань акцій. Однак дуже небагато гравці ринку мають порівнянної з Apple купівельною спроможністю, тому у неї є всі шанси перемогти в «торгах». А заодно в черговий раз змінити ландшафт ринку мобільних пристроїв і зміцнити свої позиції на ньому ».

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся