Обмеження на розмір готівкових розрахунків позитивно вплинуть на ринок нерухомості!

На думку Віктора Ратомський (генеральний директор АН «Світ нерухомості»), обмеження на розмір готівкових розрахунків, які вводяться Нацбанком України, позитивно вплинуть на ринок нерухомості.

Ратомський говорить, що позитивні зміни помітні вже сьогодні: це і явне пожвавлення ринку, і істотний, в порівнянні з попереднім аналогічним періодом, зростання числа угод з нерухомістю.

Експерт заявляє, що на початку осені можливе деяке затишшя, яке, тим не менш, довго не триватиме. Учасники швидко адаптується ринку незабаром зможуть оцінити позитивні моменти ініціатив Національного банку України. На думку В. Ратомський, головною проблемою, з якою можуть зіткнутися учасники ринку (зокрема, нотаріуси та ріелтори), це визначення, з якого моменту угода вважається яка набрала чинності, оскільки «жоден банк в Україні не здатний миттєво перевести гроші з рахунку на рахунок ». Також залишається питанням, що робити при помилковому переказі коштів на інший рахунок при вже наявному підписаному договорі купівлі-продажу. Швидше за все, ці тонкощі нововведень будуть улагоджені в найближчі дні після їх вступу в силу.

Віктор Ратомський звертає увагу учасників ринку на те, що складнощі, пов'язані з «грою» за новими правилами, природні. Тим не менше, потрібно звернути увагу на ряд позитивних моментів, які стають можливим завдяки новим правилам. Найголовніший - це безпека угод.

За словами експерта, для безпосередніх учасників угоди «безпека - це, мабуть, найважливіше». Поява нових правил зводить до мінімуму ризик для покупця і продавця, який завжди є при традиційній передачі кейса з грошима з рук в руки. Використання безготівкового розрахунку допоможе уникнути шахрайства з боку покупців, крадіжки та інших форс-мажорів. І допоможе вирішити проблему при помилковому переказі коштів на інший рахунок при вже наявному підписаному договорі купівлі-продажу.

Ще більш очевидні позитивні сторони нововведень для НБУ. Пропонуючи нові правила, Нацбанк України стимулює учасників ринку нерухомості вказувати реальну, а не занижену вартість об'єктів операцій. Також введення на обмеження готівкових розрахунків, ймовірно, допоможе вивести якусь частину грошової маси «з тіні».

За матеріалами агентства нерухомості: svit.com.ua

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся