ru ua

Черговий скандал у Раді: ще двох нардепів позбавили мандатів

Тепер в Україні, швидше за все, перевибори пройдуть не на 5-ти, а на 7-ми округах

Продовжує розпалюватися скандал навколо позбавлення двох позафракційних нардепів (Павла Балоги та Олександра Домбровського) депутатських повноважень і рішення Кабміну провести на їх округах перевибори.

Опозиція виступає проти цього, а самі депутати, позбавлені повноважень, вирішили оскаржити рішення в Європейському суді з прав людини. «Наших опонентів у бажанні розправи над опозиційними політиками ніщо не зупиняє. Це порушення чинного законодавства і свідчить про замовний характер дій суду », - цитує прес-служба партії« Єдиний центр »Павла Балогу. У цьому його підтримує і Арсеній Яценюк, вважаючи рішення суду «залякуваннями і політичними переслідуваннями». А ось регіонали кажуть, що потрібно вносити до порядку денного питання про перевибори в семи проблемних округах. «Раніше на фракції ми погодили тільки п'ять округів. Але раз тепер є рішення суду, потрібно вносити корективи і призначати вибори в семи округах », - сказав нам регіонал Вадим Колесніченко.
Нагадаємо, вчора Окружний адмінсуд столиці зажадав від спікера Володимира Рибака вилучити картки для голосування і посвідчення у позафракційних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського. З відповідним позовом звернувся екс-нардеп Юрій Кармазін. Ще на початку лютого, за його ж позовом про фальсифікації на округах, де перемогли Балога та Домбровський (№ 11 у Вінницькій обл. Та № 71 у Закарпатській обл.), Вищий адмінсуд позбавив їх депутатських повноважень. У середині лютого Володимир Рибак звернувся до Конституційного суду з вимогою підтвердити законність рішення Вищого адмінсуду. Рішення поки немає. Правда, місяць тому Кабмін схвалив проект про проведення повторних виборів не на п'яти проблемних округах, а на семи (включаючи ті, де перемогли Балога і Домбровський).