ua en ru

На довибори підуть скандальний юрист і топ-менеджер Фірташа

ЦВК прийняла документи від перших 18 претендентів на мандати народних депутатів. Як розповів прес -секретар ЦВК Костянтин Хівренко , серед них чотири самовисуванця і 14 висуванців від партій . Нагадаємо : повторні вибори депутатів до п'яти округах призначені на 15 грудня.

Документи на висуванців від партії « Батьківщина » приніс нардеп Руслан Князевич. Це Віктор Романюк ( 94- й округ ) , Аркадій Корнацький ( 132- й округ ) , Микола Булатецький ( 194- й округ ) , Леонід Даценко ( 197- й округ ) . Членів Партії регіонів вчора в ЦВК не було. Як нам сказав нардеп- регіонал Володимир Олійник , партія зробила ставку на самовисуванців , у тому числі і безпартійних , які популярні в своєму окрузі .

Продовження На округ в Києві піде гроза депутатів або головний енергетик

Найпопулярнішими виявилися округу № 223 ( Київ) та № 94 ( Обухів) . У Києві вже хочуть балотуватися самовисуванці Вадим Гладчук та Віталій Юрків , а також представники «Братства » Дмитра Корчинського . Один з лідерів минулорічної гонки і єдиний кандидат від опозиції свободівець Юрій Левченко вчора документи ще не подав. Його опонентом від опозиції стане екс -нардеп і соратник Юрія Луценка Юрій Гримчак. Вчора його вже затаврували соратники по опозиції як «незалежного провладного кандидата».

Також на вибори тут піде скандально відома юристка Тетяна Монтян. Ще не прийняв остаточного рішення екс -глава і опонент Левченко Віктор Пилипишин , який зараз знаходиться в США , куди поїхала на пологи його невістка. Від Партії регіонів , найімовірніше , піде діючий глава району Сергій Зімін. У цьому ж окрузі можуть з'явитися екс -нардеп Юрій Кармазін і , можливо , глава наглядової ради Київенерго Іван Плачков.

Бажаючих балотуватися в Обухові вже семеро , всі партвидвіженци , включаючи Віктора Романюка від «Батьківщини». Він , за словами нардепа Арсена Авакова , буде вести виборчу кампанію з Італії. Серед претендентів від влади можуть виявитися глава облради Київщини Олександр Качний , депутат облради Сергій Мазепа.

У Черкасах ( 194- й округ ) висуванцем від влади може стати топ -менеджер мільярдера Дмитра Фірташа Валентина Жуковська. Рік тому почесний президент ПАТ «Азот » проходила як самовисуванка і зайняла друге місце ( набрала 25,29 % від загальної кількості голосів виборців).

З 16 жовтня почалася кампанія з повторних виборів депутатів в п'яти округах. ЦВК призначила дату виборів на 15 грудня.

Згідно з календарним планом , який оприлюднений на сайті Центральної виборчої комісії , в середу розпочинається висування кандидатів у народні депутати , яке триватиме до 4 листопада включно.

Кандидатів може висунути партія на з'їзді або вони можуть самовисуватися .

До речі , президент України Віктор Янукович схвалив виділення Центральній виборчій комісії додатково 31,8 мільйона гривень на проведення додаткових виборів до Верховної Ради у мажоритарних округах № 94 , 132 , 194 , 197 , 223.