ua en ru

Інтер відмовився від Студії Квартал-95

"Студія Квартал-95" після декількох років ексклюзивної співпраці з групою каналів "Інтер" уклала угоду з її прямим конкурентом - "1 +1". "Інтер" стверджує, що студія, контракт з якою оцінюється понад $ 11 млн на рік, підвищила ціни, і канал вирішив не продовжувати угоди. Втрата проекту вдарить по рейтингах "Інтера" - проекти "Кварталу" мали одні з найвищих показників, зазначають експерти.

З жовтня найпопулярніші телевізійні проекти "Студії Квартал-95" ("Вечірній квартал", "Вечірній Київ" та "Розсміши коміка") будуть виходити на "1 +1", повідомили в суботу в прес-службі продакшну. Канал "Інтер", в ефірі якого досі виходили ці шоу, підтвердив інформацію. "Ми закінчуємо зйомки проектів, за які вже заплатили, і припиняємо співпрацю зі студією", - повідомив "Комерсант" заступник голови правління "Інтера" Сергій Амелічев.

"Інтер" відмовився від послуг "Кварталу-95" через підвищення цін, говорить пан Амелічев. Учасники ринку оцінюють річний контракт на трансляцію "Вечірнього кварталу" та "Вечірнього Києва" (по 10-11 випусків на рік) в $ 4-5 млн. Права на "Розсміши коміка" (виходить щотижня), за оцінками експертів, обійдуться "1 + 1 "в $ 150-160 тис. за одну програму. Таким чином, річний контракт із студією міг коштувати "Інтеру" $ 11-12 млн. При цьому "Вечірній квартал" був найбільш рейтинговим шоу на "Інтері", його середня частка аудиторії становить 30-35% (люди старше 18 років, що проживають по всій Україні).

"Квартал-95" вже працював з "1 +1" у 2003-2005 роках, але з відходом з посади керівника каналу Олександра Роднянського продакшн уклав контракт з "Інтером", причому з 2007 року - на ексклюзивних умовах. У 2009 році у студії змінився склад акціонерів: замість братів Сергія та Бориса Шефір, а також керівника продакшну Володимира Зеленського основним власником активу стала кіпрська Art Fox Studios Ltd, яку пов'язують з власником "Інтеру", першим віце-прем'єром Валерієм Хорошковським.

І пан Амелічев, і художній керівник продакшну Сергій Шефір стверджують, що обидва бізнесу пана Хорошковського розвиваються автономно. "Ми діємо в інтересах нашої компанії. Якщо нам надійдуть пропозиції від інших каналів, то будемо продавати передачі і їм", - зазначив пан Шефір. Продакшн може приносити прибуток, якщо його шоу продавати не власним каналу, а каналу-конкуренту, вважає гендиректор каналів М1/М2 Валентин Коваль. "Можливо, саме для цього керівники продакшну в цьому році пішли з посад на" Інтері "», - додає він. До вересня Володимир Зеленський обіймав посаду генпродюсера групи каналів, Сергій Шефір був його заступником, а Борис Шефір - керівником дирекції з виробництва телепрограм (див. "Комерсант" від 30 серпня). За даними учасників ринку, вони покинули свої посади через фінансові розбіжності.

Ні у "Інтера", ні у "1 +1" немає чітко вираженої програмної сітки мовлення, яка відрізняла б канали один від одного, тому перекуповування окремих рейтингових проектів - практично єдина можливість підвищити популярність, вважає колишній засновник "Студії 1 +1", засновник російського фонду AR Films Олександр Роднянський. "Втрата проекту вдарить по рейтингах" Інтера ", але розраховувати на те, що всі глядачі" Вечірнього кварталу "перейдуть на" 1 +1 "не варто - за програмою піде лише частина його прихильників", - додає він. Пан Амелічев відзначає, що "Інтер" буде замінювати програми "Студії Квартал-95" розважальними передачами власного виробництва.