ua en ru

Бігти Мельнику допоміг фокусник - МВС

Скандальний екс-ректор Податкової академії Петро Мельник, першим в Київській області відпущений під домашній арешт і втік з-під нього, знявши електронний браслет, за версією міліціонерів, вдався до послуг або циркового фокусника, або іншого фахівця. Таку попередню версію озвучив один з правоохоронців, інформоване про хід розслідування. Мовляв, зняти ізраїльське пристрій, не пошкодивши його, просто неможливо.

Пошук і експеримент. «Станом на неділю, є дві версії, точніше, припущення: так зняти браслет, як це зробив Мельник, можна було за допомогою фокусника, не виключено, що циркового. Кажу без іронії. До того ж у браслета є особливість: його ремінець повинен відчувати під собою об'ємність, тобто округлу поверхню, інакше буде безперервно сигналити. Це змушує нас припустити, що, після того як браслет був знятий з руки, його одягли або на пляшку, або на руку когось із домашніх. А вони перед приїздом міліції швидко позбулися від пристрою. Перевіряємо це », - розповіло джерело в МВС. Цей факт - що браслет Мельника подав сигнал на пульт чергового, а потім замовк - пояснює те, що до нього не виїхали одразу. Міліціонер вирішив, що пристрій просто ненадовго дало збій, а потім його робота відновилася.

У п'ятницю, коли виявилася пропажа ректора, на слід Мельника в Ірпені вийшов службовий пес. Але втратив його, добігши до траси: мабуть, утікач сів у авто і зник. "Шукати в Ірпені його немає сенсу, за нашими даними, його немає і в Білорусі. Встановлюємо всі зв'язки, щоб зрозуміти, де він », - розповіло джерело.

Прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження за фактом службової недбалості міліціонерів, які контролювали арешт Мельника, заявивши: «Вони оперативно не відреагували на порушення сигналу з браслета, неналежно з'ясовували причини цього, не забезпечили своєчасних заходів щодо встановлення місцезнаходження арештанта».

Шукати будуть не тільки за кордоном. Схоже кілька років тому сталося із збіглим екс-генералом Олексієм Пукачем: не раз говорили, що він нібито в Ізраїлі, а знайшли його в невеличкому селі на Житомирщині. Тому, коли з'явилася інформація, що Мельник міг поїхати на батьківщину, в рівненське село Ремчиці, міліція одразу виїхала на місце. «Там його не було. Але нам стало відомо, що Мельник виходив на зв'язок зі своїм братом », - сказала спікер Рівненського облУМВС Тамара Лисенко. Пошуки тривають.

Від браслетів позбавляються мільйони. На наше запитання, як зняв браслет Мельник, речник МВС Сергій Бурлаков заявив, що міністерство прозвітує про це вже на поточному тижні. Міліціонери ж, спілкуючись з кимось по телефону під час слідчого експерименту по зникненню ректора, кілька разів запитували у своїх співрозмовників: «Крем»?. Можливо, Мельник сам або з чиєюсь допомогою змастив руку, щоб звільнитися. Як ми писали, він зник, вийшовши в туалет ...

«МВС спочатку клопотало, щоб він був під вартою: надійніше еше нічого не придумали, - сказав нам Сергій Бурлаков, - а випадків у світі, коли арештанти позбавляються від браслетів, - мільйон. В Україні за кілька місяців їх експлуатації було до 10 таких випадків, але ніхто не зміг втекти ». Те, що позбутися від браслета легко, визнають і російські тюремники: нещодавно один з домашніх арештантів зняв браслет на ніч, а після зовсім його втратив. Правда, всі, хто позбавлялися від браслетів, псували їх - розрізали, ламали. У Мережі є форуми, де розписано, як зняти браслет: «Спочатку руку потримати в крижаній воді, від цього кисть звужується. Потім зігнути великий палець, щоб суглоб не заважав ременя ».

Незважаючи на ПП, від браслетів в МВС відмовлятися не мають наміру. «Використання браслетів не припинено. На них є сертифікати, пристрої якісні », - розповів Сергій Бурлаков.

Версія адвоката. Один з адвокатів Петра Мельника, Олексій Назаренко, говорить, що називати втечею зникнення арештанта, можливо, зарано: «У ЗМІ вказувалися адресу Мельника і його великі матеріальні можливості, тому його могла викрасти-яка угруповання. Попередньо могли проконсультуватися, як саме зняти браслет. Може, він втік не з власної волі, а утримується насильно, щоб назвав місця, де можна вилучити цінності, або ж для того, щоб шантажувати його рідних ».

Лазаренко сидів з таким же браслетом

«Ціна одного браслета, включаючи комплектуючі (навігатор, зарядний пристрій, монітор та інше обладнання. - Авт.), За допомогою якого він працює, - кілька тисяч гривень. До речі, деякі заявляли, що аж ... 23 тисячі - це не так, - розповів нам речник МВС Сергій Бурлаков. - Перш ніж купити ізраїльську модель «3М», ми тестували браслети інших виробників, але через якість цього браслета зупинилися на ньому. Подібна модель використовується в ряді країн Європи, а також у США ».

Крім Ізраїлю електронні браслети виробляють Росія і Китай. Якщо Мельник став першим, хто примудрився позбутися браслета без пошкоджень, то першим українцем, на кого був надітий браслет, став опальний екс-прем'єр Павло Лазаренко. Як повідомляв ряд ЗМІ, в далекому травні 2003-го американський суд розпорядився помістити під домашній арешт соратника Юлії Тимошенко, підозрюваного у фінансових махінаціях. Тоді йому теж надягли електронний браслет, правда, не на руку, а на ногу, крім того, за рішенням суду, Лазаренко в обов'язковому порядку жив неподалік і з'являвся до суду на першу ж вимогу органів правосуддя.