Mercedes відкликає 800 тисяч машин по всьому світу. Але відремонтувати їх не може

Mercedes відкликає 800 тисяч машин по всьому світу. Але відремонтувати їх не може Дизельний двигун Mercedes OM 654 (Фото: Mercedes)

Компанія Mercedes-Benz оголосила глобальну відкликну компанію через ризик загоряння дизельних двигунів. Вона торкнеться понад 800 тисяч автомобілів марки по всьому світу.

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на видання Bild.

При цьому, німецька газета опублікувала лист, відправлений компанією зацікавленим клієнтам. Під відгук потрапляють моделі GLC, GLE, GLS, C -, E - і S-класу, CLS і позашляховик G-класу з дизельними двигунами OM 654 або OM 656, випущені в період з січня 2017 по жовтень 2021 року.

Mercedes відкликає 800 тисяч машин по всьому світу. Але відремонтувати їх не може

Причиною є дефект насоса охолоджуючої рідини, перегрів якого може привести до загоряння. Пікантність ситуації полягає в тому, що хоча Mercedes і оголосив відкликну компанію, відремонтувати автомобілі він не в змозі – через пандемію коронавірусу виробник відчуває гостру нестачу запчастин.

Тому, до зникнення дефіциту компанія рекомендує власникам дизельних машин... "експлуатувати їх з особливою обережністю і обмежити використання до необхідного мінімуму". Незрозуміло, що під цим мається на увазі, але в разі подачі судових позовів, штутгартська марка тут же переадресує їх постачальнику бракованих насосів.

Mercedes відкликає 800 тисяч машин по всьому світу. Але відремонтувати їх не може

Зі свого боку в Mercedes заявляють, що щосили працюють над вирішенням виниклої проблеми. Перша хвиля відкликальної кампанії почнеться вже в другій половині січня 2022 року.

Нагадаємо, що Європейська організація дорожньої безпеки Euro NCAP підвела підсумки 2021 року. І назвала моделі, які показали кращі результати за підсумками краш-тестів.