Італійці в Україні: як КрАЗ починав випуск перших безкапотних вантажівок майже 25 років тому

Італійці в Україні: як КрАЗ починав випуск перших безкапотних вантажівок майже 25 років тому Фото: IVECO ЕигоСагдо виробництва КрАЗ (autocentre.ua)

Ринкова економіка України, що розвивається в 1990-х потребувала компактних вантажних автомобілях. З метою завоювання нового сегмента ринку КрАЗ з італійським автовиробником створив спільне підприємство "Івеко-КрАЗ".

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на Автоцентр.

Співпраця КрАЗа з IVECO почалося в 1996 році з випуску легких комерційних фургонів TurboDaily. У 1997 році на головному конвеєрі КрАЗу була зібрана перша партія вантажівок IVECO EuroСargo. Сільськогосподарські самоскиди вантажопідйомністю 7 тонн мали Тристороннє розвантаження, а кузов новинки вміщував 14 куб.метрів вантажів. Автомобіль приводився в рух 5,9-літровим 6-циліндровим турбодизелем потужністю 177 к.с. Максимальна швидкість вантажівки не перевищувала 100 км/год.

Італійці в Україні: як КрАЗ починав випуск перших безкапотних вантажівок майже 25 років тому

18 грудня 1998 року з конвеєра в Кременчуці з'їхав перший малотоннажний вантажний автомобіль типу IVECO 65.9. Машина могла перевозити до 4,5 т. Вантажівки збиралися методом крупновузлового складання з машинокомплектів, які поставляла фірма Otoyol. Турецький виробник випускав комерційний транспорт за ліцензією IVECO. Атмосферний дизель об'ємом 3,9 л розвивав всього 88 к.с.

23 года назад с конвейера КрАЗ сошли первые грузовики Iveco - Кременчук  оперативний

Кабіна нової вантажівки забезпечувала відмінну оглядовість. До того ж, що незвично для раніше випускаються вітчизняних вантажівок, вона забезпечувала істотно кращу звуко- і пилеізоляцію, крісло водія і рульова колонка мали кілька регулювань.

Італійці в Україні: як КрАЗ починав випуск перших безкапотних вантажівок майже 25 років тому

Але ринок вимагав в першу чергу дешевих і простих машин, комфорт і надійність відходили на другий план. Тому україно-італійські машини програли конкуренцію на ринку комерційним автомобілям з Нижнього Новгорода – "Газелі" і капотним вантажівкам ГАЗ-3307. Всього було зібрано близько 150 вантажних IVECO різних модифікацій.

Раніше ми повідомляли, які марки і моделі авто в Україні викрадають найчастіше. При цьому лідером за кількістю викрадень став Харків на відміну від Києва минулого року.

Нагадаємо, що названо марки та моделі авто, які в Україні викрадають найчастіше. У 2021 році кількість викрадень автомобілів знижується в порівнянні з попереднім роком.