Ілон Маск відмовився від 1,4 млрд євро субсидій ЄС на будівництво Європейського заводу Tesla

Ілон Маск відмовився від 1,4 млрд євро субсидій ЄС на будівництво Європейського заводу Tesla Завод Giga Berlin Tesla (Фото: teslarati.com)

Компанія Tesla відкликала заявку на отримання фінансової допомоги від Євросоюзу для заводу з виробництва акумуляторів в околицях Берліна. Потенційно автовиробник міг отримати 1,14 млрд євро.

Про це повідомляє РБК-Украина Авто з посиланням на агентство Reuters.

"Tesla завжди вважала, що будь-які субсидії повинні бути скасовані. У тому числі для нафтогазового сектора. Але влада з якихось причин не хоче цього робити", - категорично заявив у своєму Твіттері глава Tesla Ілон Маск.

Ілон Маск відмовився від 1,4 млрд євро субсидій ЄС на будівництво Європейського заводу Tesla

Думається, питання не в тому, що Теслі завадять 1,14 млрд євро субсидій Євросоюзу на будівництво підприємства з виробництва батарей на території європейської Гігафабрики. А справа в тому, що з кінця 2019 року, коли було оголошено про будівництво заводу Tesla потужністю 500 тисяч машин на рік в комуні Грюнхайде (земля Бранденбург), компанію просто затерзали місцеві "зелені".

Як місцеві жителі, там і природоохоронні організації. Теслу звинувачували в руйнуванні екосистеми, заподіянні шкоди місцевій фауні, варварському витрачанні водних ресурсів.

Ілон Маск відмовився від 1,4 млрд євро субсидій ЄС на будівництво Європейського заводу Tesla

Йшли низкою протести, подавалися численні петиції, а особливо небайдужі громадяни зверталися до суду. В результаті, хоча будівництво завершилося ще в кінці вересня, через бюрократичну тяганину перші Model 3 і Tesla Model Y в кращому випадку зійдуть з конвеєра лише в кінці року. Зараз ці моделі доставляються європейським покупцям з Китаю і США.

Але залишається проблема з будівництвом на території Гігафабрики корпусу виробництва батарей. Швидше за все, відмова Маска від субсидій — демонстративний жест, що демонструє його втому від нескінченних бюрократичних зволікань. А може бути Ілону все це настільки остогидло, що він передумав випускати акумулятори в Старому Світі.

Нагадаємо, що компанія Tesla набрала попередніх замовлень на електричний пікап Cybertruck на 80 млрд доларів, але дата серійного випуску Все ще остаточно не підтверджена. Тим часом вже в грудні General Motors почне поставки електричного пікапа GMC Hummer.