Від 3 тисяч євро. Скільки коштує купити і зареєструвати авто в Німеччині

Від 3 тисяч євро. Скільки коштує купити і зареєструвати авто в Німеччині Фото: Автомобілі в Німеччині (Getty Images)

Зараз багато українців в Німеччині продовжують користуватися автомобілями на українській реєстрації після вимушеного переїзду в цю країну. Водночас інші купують авто вже на місцевій реєстрації.

TRAVEL РБК-Україна розповідає, у скільки приблизно може обійтися купівля, реєстрація та обслуговування авто в Німеччині.

Купівля авто в Німеччині. У скільки обійдеться

Часто ті, хто живе в Німеччині, відзначає якість транспортної системи в країні. Автобуси, поїзди та інший транспорт приходить вчасно, і доїхати можна в різні точки міста та країни. Але авто – теж хороший і зручний варіант пересування.

Якщо ви хочете купити новий автомобіль, треба запастися коштами. Авто "З салону" в Німеччині коштує близько 30-40 тисяч євро залежно від моделі та бренду, року випуску. Може коштувати й набагато дорожче. Середній вживаний автомобіль обійдеться у 16-18 000 євро, якщо його придбати в автосалоні, або 9-1300 євро у приватного продавця, пишуть на сайті Welcome-hub-germany.com.

Втім, є в Німеччині й великий вибір бюджетних вживаних авто, і можна зайти справді непогані варіанти за низькими цінами – за 5 тисяч євро і дешевше, розповідає РБК-Україна Олена Кабакова, яка зараз живе поблизу Мюнхена.

"В Німеччині заведено продавати автомобіль, якщо йому років 5-6. Тут діють певні екологічні стандарти, яких німці суворо дотримуються. Часто діє така логіка: краще продати машину раніше, ніж ремонтувати, коли почне ламатися. Деталі та сам ремонт авто тут коштує доволі дорого. Зазвичай німці акуратно користуються своїми авто, не "вбивають" їх і не зношують до останнього. І пробіг ніхто не "скручує: скільки машина проїхала, стільки й є", – каже співрозмовниця.

Від 3 тисяч євро. Скільки коштує купити і зареєструвати авто в НімеччиніВід 3 тисяч євро. Скільки коштує купити і зареєструвати авто в НімеччиніФото: Приклади цін на вживані авто в Німеччині з пробігом від 100 тисяч кілометрів (скриншоти з сайту autoscout24.de)

За її словами, на перегляд авто на вторинному ринку в Німеччині краще їздити з кимось, хто розбирається в технічних моментах і зможе перевірити, як машина працює. Загалом, на її думку, якщо ви хочете купити просте і зручне авто, то можна знайти й за 3-5 тисяч євро.

Реєстрація, податок і страховка авто

Після покупки вам потрібно буде зареєструвати транспортний засіб, купити номерні знаки та купити наклейку викидів (згідно з екологічним стандартом). Це коштує недорого: близько 100 євро.

В середньому страховка на авто в Німеччині коштує близько 330 євро на рік. Хоча страховка буває різна, і її вартість може досягати 1000 євро на рік залежно від типу автомобіля.

Сума транспортного податку, яку потрібно сплатити в Німеччині, залежить від потужності двигуна вашого автомобіля та рівня викидів в навколишнє середовище. За більшість транспортних засобів сплачують близько 110 євро на рік.

У Німеччині ваш автомобіль повинен проходити техогляд кожні два роки. Так званий HU (Hauptuntersuchung) – ця перевірка зазвичай коштує від 100 до 150 євро.

"Купують для себе". Попит на ввезення авто в Україну знизився

Часто українці, які живуть в Німеччині, купують машини, щоб їздити на них саме в ЄС. А на ввезення авто в Україну з Німеччини попит з минулого року знизився. У коментарі РБК-Україна фахівець із підбору авто у Німеччині Сергій Біляченко каже, що минулого року був справжній ажіотаж по ввозу машин в Україну, поки діяло нульове розмитнення.

Це підвищило попит авто щонайменше разів у десять, але потім попит впав, коли "нульове" розмитнення скасували.

Від 3 тисяч євро. Скільки коштує купити і зареєструвати авто в НімеччиніФото: Реєстрація авто в Німеччині коштує недорого (Getty Images)

За його оцінками, раніше перекупи заробляли по 500-700 доларів із машини, а в період без податків вигода зросла до 1500-2000. За умови, що ввозили недорогі авто, які в Україні коштують 4-7 тисяч доларів. Але коли розмитнення знову зробили платним, попит упав так само різко, як і виріс навесні 2022-го року.

За його словами, багато українців у Німеччині продовжують їздити номерами з українською реєстрацією, поки це дозволено.

Скільки коштує бензин у 2023 році

Ціни на бензин в Німеччині часто змінюються. За останні 12 місяців ціни на дизельне пальне коливалися від 1,58 євро за літр до 2,32 євро за літр, а ціни на бензин – від 1,65 до 2,20 євро за літр.

Де шукати автомобілі в Німеччині: сайти

  • autoscout24.de;
  • mobile.de;
  • gebrauchtwagen.de;
  • quoka.de;
  • pkw.de;
  • webmobil24.de;
  • webauto.de;
  • motoso.de.

Раніше юрист пояснював РБК-Україна, за що можуть штрафувати водіїв у Польщі.

Також повідомлялося, як українцям почати бізнес та продавати послуги й товари в Європу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.