Для роботи в ЄС. Українські біженці у Польщі можуть навчатися професіям безкоштовно

Для роботи в ЄС. Українські біженці у Польщі можуть навчатися професіям безкоштовно Фото: Співбесіда на роботу (freepik.com)

Українці у Польщі мають право на отримання безкоштовної профільної освіти у цій країні. Навчатися та отримати відповідний диплом можуть також люди із тимчасовим захистом.

Йдеться про безкоштовне навчання в державній поліцеальній школі у сусідній країні, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Мінреінтеграції.

У Міністерстві освіти та науки Польщі роз'яснили, що українці, які користуються тимчасовим захистом на території цієї країни, можуть безкоштовно здобувати профільну освіту в державній поліцеальній школі.

Вступити можуть люди, які мають середню або середню спеціальну освіту. Залежно від спеціальності навчання триває від 1 року до 2,5 років. Навчатися можна як очно, так і на заочній формі.

Після завершення курсу і складання іспитів видається профільний диплом, який дає можливість легально працевлаштуватися в Польщі або іншій країні ЄС.

Для роботи в ЄС. Українські біженці у Польщі можуть навчатися професіям безкоштовноФото: В поліцеальних школах отримують диплом для працевлаштування у Польщі та ЄС (freepik.com)

Поліцеальні школи є практично у всіх великих містах Польщі. У цих навчальних закладах навчають професій, які затребувані на ринку праці. Серед професій, які можна здобути: зубний технік та асистент стоматолога, масажист, технік-інформатик, бухгалтерський облік, асистент учителя у початковій школі, декоратор, дієтолог, фітнес-інструктор, майстер манікюру, стиліст.

Для навчання потрібне базове володіння польською мовою.

Нагадаємо, ми писали, що міжнародні корпорації запропонують роботу українським біженцям.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.