"Все набагато складніше". Як насправді купити місце в поїзді біля вікна

"Все набагато складніше". Як насправді купити місце в поїзді біля вікна Фото: Поїзд "Укрзалізниці" на вокзалі (РБК-Україна/Віталій Носач)

Вибрати при купівлі квитка місце у вагоні біля вікна або біля проходу – здавалося б, це дуже проста задача. Але пасажири скаржаться, що дуже часто місця на схемі у квиткових онлайн-сервісах та у вагонах не співпадають.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Facebok-допис Олега Васильєва.

У регіональних поїздах. В чому проблема з купівлею квитків біля вікна

"Як пасажиру обрати місце у вагоні поїзда, щоб воно було біля вікна, або біля проходу? Правильно, подивитися на схему під час купівлі квитків в онлайн-ресурсах "УЗ". Якщо у нічних поїздах та експресах ІС+ схема місць відповідає фактичному стану, то у регіональних поїздах все набагато складніше", – описує проблему Олег Васильєв.
За його словами, пасажири вже неодноразово зверталися до "Укрзалізниці" з проханням привести у відповідність схеми місць у регіональних поїздах. Однак виконання цієї задачі виявилося непростим.
"Навіть якщо на маршруті працює один і той самий поїзд, все одно скласти схему вагонів для онлайн ресурсів чомусь неможливо. Один з пасажирів, який часто користується регіональним поїздом №805/806 Рівне-Львів, переписав усі місця у вагонах та зробив свою схему. Виявляється, що у поїзді не тільки місця розміщені не послідовно, але й нумерація вагонів дивна", – додає він.
Наприклад, вагони №7 та №8 фактично розміщені усередині складу, а квитки у ці вагони продаються тільки по п’ятницях та неділях. Маршрут обслуговує електропоїзд після модернізації де облаштовані місця для пасажирів з інвалідністю. Але на схемі вагонів навіть ця інформація відсутня.
"Все набагато складніше". Як насправді купити місце в поїзді біля вікна
Фото: Якщо у нічних поїздах та експресах ІС+ схема місць відповідає фактичному стану, то у регіональних поїздах все набагато складніше (РБК-Україна/Віталій Носач)

Олег Васильєв риторично запитав, коли нарешті фахівці "Укрзалізниці" знайдуть час та наведуть лад зі схемами вагонів у поїздах. У коментарях до допису багато користувачів пишуть, що теж багато разів стикалися з таким у регіональних поїздах.

"Поїзд РЕ №807 Коломия-Львів-Коломия все те саме, правильна схема лише в додатку. На сайті - лабуда. РЕ №829 Львів-Ужгород-Львів – те саме, навіть в додатку просто місця розкидані. І на сайті теж. Ми чекали 5 років аби для РЕ №702 поставили актуальну схему, почекаємо і тут", – написав Максим Сич.
"Там ще й з самою нумерацією місць логіка кульгає – наприклад у 4 вагоні у трьох "купе" більший номер – біля вікна, у той час як інші – навпаки", – додав Антон Бринних.
Інклюзивні місця і майданчики для велосипедів. Як оновили схему в одному з поїздів
Через кілька днів після цього Олег Васильєв розповів про те, як розмістили схему для недавно призначеного поїзда Одеса-Вінниця-Одеса.
"З 15 квітня призначено поїзд № 802/801 Одеса-Вінниця-Одеса. Стало цікаво, яку схему розмістять для цього поїзда – шаблонну або справжню. Виявилося, що у додатку "УЗ" розмістили схематичне розташування місць, як воно має бути, та вказані інклюзивні місця, майданчики для велосипедів, туалети. Додам, що квитки на регіональний поїзд Одеса-Вінниця продаються за тарифом 2-класу, вартість від 162 до 192 грн, залежно від дня тижня", – написав блогер.
Фото: Як розмістили схему місць у недавно призначеному поїзді Одеса-Вінниця-Одеса (facebook.com/ol.vasilyev)

Раніше Олег Васильєв розповідав РБК-Україна, як купити квитки на поїзд "Київ-Варшава" і чому їх постійно не вистачає.

Також "Укрзалізниця" змінила правила продажу квитків на міжнародні рейси, щоб унеможливити їх перепродаж.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.