Нові правила. Одна з країн ЄС скасовує перевірки документів в аеропортах

Нові правила. Одна з країн ЄС скасовує перевірки документів в аеропортах Фото: Аеропорт Загреба (facebook.com/ZracnalukaZagreb)

Хорватія скасовує перевірки документів в аеропортах для мандрівників з країн Шенгенської зони. Такі нововведення набули чинності 26 березня.

Аеропорти Хорватії тепер обслуговуватимуть таких відвідувачів як внутрішніх пасажирів, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на schengenvisainfo.com.

Хорватія приєдналася до Шенгенської зони із 1 січня 2023 року. Тоді були скасовані внутрішні сухопутні та морські кордони. Повітряні кордони мали залишатися чинними до 26 березня, щоб узгодити дату їх ліквідації з початком літнього розкладу Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА).

Скасування повітряних прикордонних перевірок підтвердив прем'єр-міністр країни Андрей Пленкович.

"Режим в'їзду до Хорватії в аеропортах тепер буде таким самим, який діє з 1 січня на автомобільних дорогах, залізничних переїздах та в морських портах. Практично всі рейси до Хорватії з країн Шенгену і назад стають внутрішніми рейсами, без будь-якого документального контролю", – зазначив очільник уряду.

Зміни в системі контролю пасажирів відбудуться у 7 міжнародних аеропортах Хорватії, які мають статус міжнародних: Загребі, Спліті, Дубровнику, Рієці, Пулі, Задарі та Осієку.

Найбільший аеропорт країни у Загребі обслуговуватиме 70% пасажирів Шенгенської зони. Він почав готуватися до нового режиму роботи ще у грудні минулого року.

"Ми очікуємо більш швидке та зручне проходження пасажирів при вильотах та прильотах", – заявив представник аеропорту Загреба.

У терміналах замінили покажчики на пасажирських терміналах – наприклад, номери виходу для міжнародних терміналів, які тепер вважаються внутрішніми.

Нові правила. Одна з країн ЄС скасовує перевірки документів в аеропортахФото: Термінал в аеропорту Загреба в Хорватії (facebook.com/ZracnalukaZagreb)

Від мосту номер 5 збудували скляний коридор, який приведе пасажирів на перший поверх, де зараз розміщені смуги видачі багажу та вихід із терміналу.

Нові зміни означають, що після того, як мандрівники пройдуть реєстрацію або онлайн-реєстрацію та здадуть свій багаж, вони пройдуть перевірку безпеки, а потім одразу вирушать до терміналу для свого рейсу.

Нагадаємо, ми писали, що у Хорватії змінилися умови безкоштовного проїзду українців залізницею.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.