В Ірані показали обслуговування підсанкційного літака "Аерофлоту": кадри

В Ірані показали обслуговування підсанкційного літака "Аерофлоту": кадри Фото: Обслуговування літака "Аерофлоту" в Ірані (скриншот з відео Mahan Air)

Іранська авіакомпанія Mahan Air показала відео обслуговування літака російського "Аерофлоту". Це авіалайнер західного виробництва Airbus A330-300, який через санкції неможливо ремонтувати офіційно.

Місцеві авіатори навчилися обслуговувати літаки самотужки, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на профільне видання avianews.com.

Російська авіакомпанія "Аерофлот” вперше у своїй історії відправила літак на до Тегерану, щоб іранські фахівці виконали на ньому важке технічне обслуговування.

Після вторгнення Росії в Україну Євросоюз та США наклали на російську авіацію санкції, за якими літаки західного виробництва неможливо обслуговувати в офіційних сервісних центрах. Через це "Аерофлот" втратив можливість офіційно отримувати запчастини для літаків західного виробництва Airbus і Boeing.

Іран перебуває під санкціями десятки років, тож місцеві авіатори навчилися обслуговувати літаки самотужки та налагодили канали постачання неофіційних запчастин.

Авіалайнер "Аерофлоту" прибув до Ірану 5 квітня 2023 року для важкого технічного обслуговування C-check, зазначається в описі до відео. Цей тип обслуговування літаки зазвичай проходять раз на кілька років.

Фото: Огляд літака "Аерофлоту" в Ірані (скриншот з відео Mahan Air)

На відео видно, що літк зверху вкритий плівкою та знаходиться в ангарі серед інших авіалайнерів Mahan Air. Із Airbus A330-300 зняті елементи обшивки в нижній частині фюзеляжу, а іранські техніки оглядають двигуни.

На початку квітня повідомлялося, що A330-300 "Аерофлоту" мав пройти в Ірані обслуговування стійок шасі. Спочатку авіакомпанія планувала замовити роботи у гонконгської компанії HAECO, але західні санкції унеможливили виконання техобслуговування.

Нагадаємо, ми писали, що російські літаки літають без шматків обшивки на крилі.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.