У Фінляндії запровадять важливі зміни для українців: деталі

У Фінляндії запровадять важливі зміни для українців: деталі Фото: Вокзал у Гельсінкі (unsplash.com)

У Фінляндії знайшли прихисток від війни 43 тисячі українців. Майже всі вони отримали посвідки на проживання.

Уряд країни пропонує впорядкувати продовження статусу тимчасового захисту для наших співгромадян, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на schengenvisainfo.com.

Уряд Фінляндії запропонував упорядкувати продовження тимчасового захисту для біженців з України. Тимчасова поправка до закону про іноземців забезпечить чинність дозволів на проживання тих, хто має право на тимчасовий захист, доки ця норма діятиме в ЄС.

У Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що після внесення змін у законодавство перший дозвіл на проживання можна буде видавати на весь період дії тимчасового захисту. Тим українцям, які вже мають дозвіл на проживання, не потрібно буде подавати окрему заяву на його продовження.

"Власники посвідки на проживання можуть підтвердити своє право на проживання картою посвідки. Відповідно до поправки, термін дії карток посвідки на проживання осіб, які отримують тимчасовий захист, також буде продовжено на термін дії посвідки", – йдеться в повідомленні міністерства.

Коментуючи зміни, міністр внутрішніх справ Кріста Мікконен заявила, що Фінляндія зобов'язана підтримувати всіх біженців, які прибули в країну, і оскільки кінця війни не видно, потреба в допомозі триватиме тривалий час.

У Фінляндії запровадять важливі зміни для українців: деталіФото: Мітинг проти війни в Україні, організаваний українцями у Фінляндії (facebook.com/ukrainian.association.in.finland)

"З точки зору як осіб, які користуються тимчасовим захистом, так і Фінської імміграційної служби, найбільш чітким рішенням є забезпечення чинності дозволів на проживання протягом терміну дії тимчасового захисту без будь-якої окремої процедури подання заяв", – додала міністр.

Євросоюз продовжив дію директиви про тимчасовий захист біженців з України до березня 2024 року. Наразі Фінляндія видала близько 41 тисячі посвідок на проживання біженцям з України на підставі тимчасового захисту. Крім того, за оцінками, до кінця цього року країна видасть ще 7 тисяч таких посвідок українцям.

Нагадаємо, ми писали, що одна з країн ЄС урізає допомогу українцям.