У європейській столиці скасовують пільговий проїзд для українців: дата

У європейській столиці скасовують пільговий проїзд для українців: дата Фото: Транспорт у Празі (pixabay.com)

У столиці Чехії Празі закінчується дія пільгового проїзду для українських біженців. Відповідні проїзні продають тільки до кінця червня.

Дискусії про продовження тарифного плану не проводилися, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на proukrainu.blesk.cz.

Безкоштовного проїзду для біженців у містах Чехії вже не залишилося. Тепер скасовують спеціальний тариф на транспорт для українців із тимчасовим захистом у Празі.

Уже певний час в інфоцентрах Празької інтегрованої транспортної системи (PID) та Транспортного підприємства Праги (DPP) відмовляються продавати біженцям абонементні проїзні квитки на 3 місяці за пільговою ціною. Це тарифна категорія HN2 ("особа у матеріальній скруті 2") вартістю 444 чеські крони (735 грн).

Поки є можливість придбати проїзні у цьому тарифі на 1 місяць вартістю за 165 крон (273 грн), але тільки до 30 червня.

"Відповідно до нашої інформації, нинішня знижка у формі тарифу HN2 схвалена до 30 червня 2023 року, і немає дискусії про його подальше продовження", – зазначив відділу маркетингу та речник PID Філіп Драпал.

Наразі офіційних повідомлень транспортні компанії не публікували. Але про закінчення дії знижки для українських біженців 30 червня цього року зазначено у Тарифах Празької інтегрованої системи від 1 квітня цього року.

Для українців залишається варіант користуватися загальними тарифами, за якими іменні абонементи коштують:

  • 30 днів – 550 крон (919 грн);
  • 90 днів – 1480 крон (2450 грн).

У 4 рази менше коштують такі проїзні для людей похилого віку, студентів, молоді.

Нагадаємо, ми писали, що ще одна країна ЄС запускає єдиний проїзний.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.