ua ru

Цей популярний метод схуднення насправді не працює та навіть шкодить

Цей популярний метод схуднення насправді не працює та навіть шкодить Дотримуйтеся балансу в харчуванні під час схуднення (фото: Freepik)
Автор: Юлія Гаюк

Втрата ваги не повинна бути шкідливим або безрезультатним досвідом. Проте часто охочі скинути зайве використовують не найбезпечніші методи. Один із них повне усунення вуглеводів із раціону, які є основним джерелом енергії.

Персональний тренер і фітнес-експерт Метт Ходжес розповів виданню Express про те, чому вуглеводи не є ворогом.

Чому не варто виключати вуглеводи?

Багато хто з нас намагатиметься схуднути цього місяця, щоб виглядати та почуватися фантастично у своїх улюблених різдвяних сукнях. У мережі є цілий окремий світ інформації про те, як це зробити.

Одним із методів ультрапопулярна кето-дієта, яка передбачає споживання менш як 50 грамів вуглеводів на день. Але, за словами експерта Метта, це погана методика.

"Вуглеводи є важливими макроелементами, і вони відповідають здоровій збалансованій дієті разом з білками та жирами", - каже фітнес-експерт.

Цей популярний метод схуднення насправді не працює та навіть шкодить

Приблизне харчування на кетодієті (фото: Freepik)

Основне питання в тому, які саме вуглеводи ви споживаєте. Краще обирати ті, які на довго вас наситять і зарядять енергією. Такі вуглеводи не "нагородять" вас зайвим кілограмами.

Якщо ж ви надаєте перевагу так званим "швидким вуглеводам", наприклад, солодощі, то будьте впевнені, що вже через декілька годин ви знову зголоднієте.

Усе через те, що це сильний вибух цукру в крові. Така енергія швидко "переробиться", а організм забажає нової "дози".

Цей популярний метод схуднення насправді не працює та навіть шкодить

Приклад правильних вуглеводів (фото: life.pravda.com.ua)

Дієтичні рекомендації кажуть, що денна норма вуглеводів повинна становити від 45 до 65 % загальної добової норми калорій. Якщо ви жінка, яка споживає близько 2000 калорій на день, від 900 до 1300 калорій має надходити з вуглеводів. Це від 225 до 325 грамів вуглеводів на день.

Метт також зазначив, що зменшення кількості вуглеводів у вашій їжі - це просто ще один спосіб зменшити загальну кількість калорій, що прирівнюється до втрати ваги або жиру.