ua en ru

У дітей частіше почали діагностувати хворобу, характерну для 60-річних: про що йдеться

У дітей частіше почали діагностувати хворобу, характерну для 60-річних: про що йдеться Захворювання спричиняє відчуття печіння в очах (фото: Freepik)
Автор: Юлія Гаюк

Хвороба "сухого ока" виникає, коли очі не можуть забезпечити достатньо рідини, що призводить до підвищеної чутливості та болю в оці. Зазвичай недуга вражає людей у ​​віці за 50, але лікарі починають помічати захворювання серед дітей.

Про це розповіла офтальмолог Сара Фаррант виданню Daily Mail.

Що спричиняє виникнення хвороби ока?

Фаррант, каже, що виною тому збільшення часу перед екраном. Проводячи надто багато часу перед телевізором, телефоном, ноутбуком або планшетом, різко зменшується частота моргання, тобто очі не оновлюються належним чином.

"Коли я відкрила свою клініку 15 років тому, не було жодної дитини з таким захворюванням. Але за останні п’ять років я бачу все більше дітей із сухим оком", - розповіла Сара.

Наймолодшому пацієнту лікарки було шість років, що раніше було нечувано. Крім того, діти все частіше починають використовувати засоби для макіяжу, що також може сприяти підвищенню ризиків з очима.

Як вберегти очі дітей?

Нещодавні дослідження показали, що діти значно перевищують рекомендації про кількість часу перед екраном.

Всесвітня організація охорони здоров’я та педіатричні товариства в усьому світі пропонують немовлятам до двох років взагалі не проводити час перед екраном.

Дітям віком від двох до п’яти років можна дозволяти проводити перед екраном лише одну годину на день. Проте ймовірніше, що дитина дотримається вказівки, якщо обмеження буде визначено як дві години на день замість однієї.

Фахівці вважають, що таке коригування може бути допустимим і сильно не нашкодить, якщо в результаті рекомендацію буде виконано.

Серед інших порад для збереження дитячого зору лікарі виділяють наступні:

  • Зміцнюйте імунітет своєї дитини.
  • Не дозволяйте дитині читати лежачи.
  • Графік безперервної роботи на комп'ютері чітко регламентуйте.
  • Встановіть заборону на ігри в гаджетах під час їзди в транспорті.
  • Слідкуйте, щоб малюк спав достатню кількість годин на добу.
  • Привчіть школяра правильно сидіти за робочим столом.
  • Складіть розклад дитини так, щоб навчання чергувалася з прогулянками, іграми або заняттями спортом.