Безпечна доза алкоголю - правда чи міф? У МОЗ дали чітку відповідь
Багато хто думає, що алкоголь нібито можна вживати помірно. Але мало хто знає, чи існує безпечна доза спиртного.
Як повідомляє РБК-Україна (проект Styler), на Facebook-сторінці Міністерства охорони здоров'я України з'явилося чітке роз'яснення.
Безпечна доза алкоголю - правда чи міф
У мережі можна знайти чимало інформації про існування так званих "доз" алкоголю для жінок та чоловік. Втім, усе це неправда.
"Безпечної дози алкоголю не існує. Бажаєте зберегти здоров’я - повністю відмовтеся від алкоголю", - зазначили у МОЗ.
У МОЗ нагадали про ризики від вживання алкоголю (фото: facebook.com/moz.ukr)
Чим небезпечний алкоголь
Окрім того, що алкоголь збільшує ризик інсульту, він завдає чимало іншої шкоди організму. Зокрема:
- вживання алкоголю впливає на артеріальний тиск, а гіпертензія це причина половини всіх інсультів
- алкоголь руйнує здатність судин розширюватися при зростанні об’єму крові, а це стає причиною хронічної гіпертензії
- вживання алкоголю може стати причиною миготіння (фібриляції) передсердь, що у 5 разів збільшує ризик ішемічного інсульту.
Окрім цього, алкоголь спотворює дію ліків, які мають боротися з тромбозом, та препаратів при миготінні передсердь. Це теж може призводить до інсульту. Мало того, спиртні напої пошкоджують клітини печінки, і, як наслідок, печінка може утворювати недостатньо факторів згортання крові. А це несе ризик появи крововиливів у мозок.
"Споживання алкоголю часто йде у складі нездорового патерну поведінки, що включає також і куріння, малоактивний спосіб життя, незбалансованого харчування чи недотримання лікарських призначень. Це все робить свій внесок в зростання ризику інсульту", - додали у МОЗ.
Нагадаємо, раніше вже стало відомо скільки потрібно не пити алкоголь, щоб мозок відновився.
Окрім цього, нещодавно ми розповідали, що медики назвали хвороби, які важко лікувати антибіотиками.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.