ua en ru

Змусив відключити Starlink. Маск намагався зірвати атаку України на флот РФ, - CNN

Змусив відключити Starlink. Маск намагався зірвати атаку України на флот РФ, - CNN Фото: американський мільярдер Ілон Маск (Getty Images)

Американський мільярдер Ілон Маск таємно змусив інженерів вимкнути супутникову мережу, щоб перешкодити Україні провести атаку на російський флот.

Про це йдеться в новій біографічній книзі про Ілона Маска від Волтера Айзексона, повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

В уривку книги, який отримало CNN, йдеться про те, що минулого року Маск таємно наказав своїм інженерам вимкнути мережу супутникового зв’язку Starlink, що знаходиться поблизу кримського узбережжя, щоб перешкодити українській таємній атаці на російський військово-морський флот.

Рішення Маска, яке змусило українських чиновників просити його знову ввімкнути супутники, було зумовлене гострим страхом, що Росія відповість ядерною зброєю. Страхом, який викликали розмови Маска з високопоставленими російськими посадовцями.

Starlink в Україні

Нагадаємо, на початку повномасштабної війни компанія Ілона Маска надала Україні термінали Starlink для забезпечення зв'язку на фронті та у прифронтових регіонах. За останніми даними, Україна отримала 42 тисячі терміналів, які передала компанія SpaceX та партнери України.

Раніше Ілон Маск заявляв, що РФ може "вбити" єдину систему зв'язку Starlink, яка працює на українському фронті. Також він попереджав, що нібито може відключити термінали через значні витрати на їх підтримання.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.