Україна та міжнародні партнери напрацювали три ключові пропозиції щодо припинення війни з РФ, які вже узгоджені з американською та європейською сторонами.
Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами.
За словами глави держави, під час переговорів з спеціальним посланником США Стівом Віткоффом і зятем президента США Дональда Трампа Джаредом Кушнером домовилися і поклали на одну сторінку обговорення, де зібрані реалістичні сценарії завершення бойових дій.
Цей документ американці планують проговорити як з Україною, так і з РФ.
Наразі на порядку денному перебувають три ключові пункти:
"Всі позитивно на це реагують, що було запропоновано, заперечень ні в кого немає. Це те, що є сьогодні на столі", - підкреслив Володимир Зеленський.
Президент додав, що озвучені ідеї не є виключно українськими. Це спільний напрацьований план із партнерами із США та Європи, фіналізований за підсумками контактів американської сторони з Києвом та Москвою.
Крім того, за словами Зеленського, США мають ще кілька додаткових ідей, якими вони планують поділитися найближчим часом.
Нагадаємо, що паралельно з вирішенням фінансових питань для оборони України президент Володимир Зеленський окреслив дві глобальні проблеми держави - балістичне озброєння та брак коштів.
Зокрема, для покриття оборонних потреб країна очікує на 30 млрд євро від партнерів.
Водночас Сили оборони продовжують стримувати ворога та планують відновлювати контроль над територіями.
Зокрема, Україна розраховує зрівняти рахунок з РФ за територіями до кінця 2026 року, вирівнявши співвідношення окупованих та звільнених від початку року земель.