ua en ru

Україна отримає ще 40 бойових машин піхоти Marder

Україна отримає ще 40 бойових машин піхоти Marder Фото: БМП Marder буде поставлено в Україну в кількості 40 штук (Getty Images)

Федеральний уряд Німеччини доручив компанії Rheinmetall поставити в Україну 40 бойових машин піхоти Marder. Замовлення було розміщено у серпні 2023 року, його вартість складає десятки мільйонів євро.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на концерн Rheinmetall.

"Робота Rheinmetall над існуючими машинами йде повним ходом, щоб нова партія Marder могла бути поставлена відповідно до контракту у 2023 році", - йдеться у повідомленні.

Завдяки цьому замовленню загальна кількість машин Marder, які Rheinmetall поставить в Україну, збільшиться до 80.

У березні 2023 року компанія вже виготовила перші 20 бронетранспортерів для України на замовлення федерального уряду. Ще 20 бронетранспортерів компанії Rheinmetall було прийнято в експлуатацію у червні 2023 року і нещодавно доставлено і в Україну.

Бронетранспортери є модернізованими Marder 1A3, які Rheinmetall раніше прийняла зі складу Бундесверу. Ще навесні 2022 року компанія Rheinmetall за свій рахунок розпочала модернізацію бронетранспортерів до негайної бойової готовності.

Роботи над бойовою машиною піхоти Marder в даний час ведуться на підприємствах Rheinmetall в Унтерлюс і Касселі. На місяць може постачатись до десяти бронетранспортерів.

Бойова машина піхоти Marder, розроблена для Бундесверу і досі використовується там, є однією з найперевіреніших систем озброєння такого типу у світі. За час експлуатації машина кілька разів модернізувалася та покращувалася за бойовими характеристиками.

Допомога Німеччині Україні

Німеччина є одним із основних союзників України з початку повномасштабного вторгнення. Берлін вже надав ЗСУ сучасні зенітно-ракетні комплекси IRIS-T, Patriot, танки Leopard 2, а також бойові машини піхоти Marder.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що Німеччина має намір щороку виділяти по 5 млрд євро для допомоги Україні, включаючи постачання зброї.

Німеччина надала Україні 22 млрд євро фінансової підтримки, з них 12 млрд євро військової допомоги.