ua en ru

Цена нефти BFOE упала на 1,7% и установилась ниже отметки 109 долл./барр

Ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) впала на 1,7% і знову встановилася нижче за позначку 109 дол./бар. На звітну дату 18 грудня 2013 р. середня за 21 день індикативна ціна нафти BFOE склала 108,67 дол./бар., випливає з матеріалів біржі ICE Futures Europe.

Нафта BFOE сьогодні подешевшала на 1,74 дол., після того як напередодні її індикативна ціна досягла максимального значення за тиждень і склала 110,41 дол./бар.

На біржі ICE Futures Europe в Лондоні ціна нафти BFOE представлена індикатор IPE Brent Index, значення якого, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну закриття (виконання) угод по цьому інструменту.

Нафтова суміш BFOE - це "кошик" основних нафтових марок, що видобуваються на шельфі Північного моря. Нафта BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту на ринках Європи і Середземномор'я. У тому числі від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals, а щодо значення IPE Brent Index встановлюються остаточні ціни виконання угод з нафтовими ф'ючерсами Brent і Urals на біржі ММВБ-РТС.