ua en ru

Швеція надасть Україні близько 50 БМП та САУ Archer

Швеція надасть Україні близько 50 БМП та САУ Archer Фото: Швеція надасть Україні близько 50 БМП та САУ Archer (wikipedia.org)

Уряд Швеції готується надати Україні найсучасніші артилерію та бронетехніку. Йдеться про передачу 50 бойових машин піхоти CV90 та колісні 155-мм гаубиці Archer.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона, якого цитують місцеві ЗМІ.

Так, виступаючи на прес-конференції, прем'єр-міністр Швеції заявив, що його уряд прийняв рішення про пакет військової підтримки України, який складається з трьох частин, включаючи "перше рішення про початок поставок артилерійської системи Archer в Україну".

Однак, скільки саме буде передано САУ Archer прем'єр Швеції не уточнив.

Як пише Reuters, цитуючи слова Крістерссона, пакет військової допомоги вартістю 4,3 млрд шведських крон (419 мільйонів доларів) також включатиме протитанкову зброю NLAW.

"Військова підтримка України є абсолютно важливо. Бажання України щодо того, чого вони хочуть, мають велику вагу в нашому рішенні. Швеція надішле близько 50 своїх броньованих бойових машин піхоти типу CV90", - заявив Крістерссон.

Оновлено 13:18. Президент України Володимир Зеленський подякував Швеції за новий пакет військової допомоги.

"Щиро вдячний уряду Швеції та прем'єру Ульфі Крістерсону за новий пакет військової допомоги Україні. БМП CV90, САУ Archer і ПТРК NLAW – потужна зброя, необхідна українській армії для звільнення нашої землі від російських загарбників. Разом – до спільної перемоги", - написав він.

Нагадаємо, що за день до цього ЗМІ анонсували, що уряд Швеції може оголосити про передачу Україні САУ Archer.

Раніше ми писали про те, що українські військові можуть отримати 12 одиниць шведської артилерійської системи Archer.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.