ua ru

Росії бракує молодших командирів. В ГУР розповіли про кадровий голод окупантів

Росії бракує молодших командирів. В ГУР розповіли про кадровий голод окупантів Фото: в ГУР розповіли про кадровий голод в армії окупантів (GettyImages)

Росія має серйозні проблеми з командирами на рівні взводу чи роти. У передових підрозділах окупаційних військ не вистачає приблизно 40 відсотків молодших командирів.

Про це в коментарі РБК-Україна повідомив представник ГУР МО України Андрій Черняк.

За його словами, нестача спостерігається зокрема в ворожих підрозділах, що воюють в Донецькій та Луганській областях.

"Російська Федерація продовжуватиме наступальні дії, тому що вона не досягла своєї основної мети - повної окупації Донецької та Луганської областей. І саме в підрозділах, які там знаходяться ми спостерігаємо, що окупанти мають серйозні проблеми з командирами на рівні взводу чи роти. Ті, що стоять на першій лінії, не хочуть воювати, йти в наступ, багато хто хоче себе покалічити, щоби повернутися на територію Росії і вже не воювати. Більшість не планує продовжувати контракт, але їх ніхто не питає", - сказав співрозмовник.

Саме тому, додав Черняк, мобілізованих росіян часто відправляють на штурмові дії без командування та належної взаємодії між групами. Вони можуть мати якісь незначні тактичні успіхи, але гинуть сотнями і на їхнє місце присилають нове "гарматне м'ясо", уточнив представник воєнної розвідки України.

Також, за його словами, проблеми з керівництвом в російській армії є і на вищих рівнях.

"Ми вже бачили і продовжуємо спостерігати часту заміну генералів та командувачів різного рівня, яким так і не вдалося виконати поставлені завдання. Мабуть, це їхній останній шанс виправити ситуацію і хоча б частково досягти цілей. Тому, за нашими оцінками, кадрові проблеми з командним складом росіян з кожним днем будуть тільки збільшуватися", - підсумував Черняк.

Нагадаємо, нещодавно британська розвідка повідомляла про дві гострі проблеми російської армії в Україні.

За даними Британії, окупанти відчувають нестачу штурмової піхоти і молодших командирів і це ворог намагається вирішити шляхом ув'язнених і дострокового випуску курсантів з військових училищ.

Також стало відомо, що через кадровий голод уряд Росії доручив 16 ВНЗ створити військові навчальні центри для підготовки "вояк" для російської армії.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.