ua en ru

Путін використовує для штурму Авдіївки досвідчених "вагнерівців", - ISW

Путін використовує для штурму Авдіївки досвідчених "вагнерівців", - ISW Фото: РФ використовує групу "Вагнера" для штурму Авдіївки (GettyImages)

Російське військове керівництво, ймовірно, залучило до штурму Авдіївки "вагнерівців" з досвідом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Так, 25 березня, речник Таврійського війська полковник Олексій Дмитрашківський заявив, що українська розвідка прогнозує можливу появу групи "Вагнера" на авдіївському напрямку.

За день після цього російський користувач забороненої соцмережі VK опублікував некролог, де повідомив про смерть "вагнерівця" Євгена Малготіна в Авдіївці 20 березня. У некролозі стверджується, що Малготін мав попередній військовий досвід і воював у 2-му російському добровольчому загоні Армії Республіки Сербської (зазвичай відомої як Армія боснійських сербів) у 1992 році.

"Схоже, Малготін був досвідченим бійцем і, ймовірно, представляє бійця вищого калібру, який входить до складу сил спеціальних операцій групи "Вагнера". Незважаючи на те, що "Вагнер" залучив до операцій поблизу Бахмута більшу частину засуджених, ймовірно, у різних місцях України є контингент висококваліфікованих представників", - зазначили аналітики.

За їхньою інформацією, військове керівництво РФ, ймовірно, вирішило розгорнути певні елементи групи "Вагнера" в районі Авдіївки останніми тижнями, щоб підтримати виснажені та менш якісні сили так званої "ДНР".

"Якщо такі бойовики "Вагнера" воювали поблизу Авдіївки, їхня участь може допомогти пояснити обмежені тактичні успіхи в цьому районі за останній тиждень", - пояснили в ISW.

Ключові висновки

  • Чутки про звільнення 27 березня з посади командувача Східним угрупованням військ РФ (СВО) генерал-полковника Рустама Мурадова викликали стриманий і цинічний резонанс в російському інформаційному просторі.
  • Російські військові блогери також стримано відреагували на заяву президента Росії Володимира Путіна 25 березня про розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі, підкреслюючи, що повідомлення Путіна спрямовані на західну, а не на внутрішню російську аудиторію.
  • Російське військове керівництво, ймовірно, залучило обмежені високоякісні елементи групи "Вагнера" до наступу на Авдіївку, потенційно для посилення останніх обмежених тактичних успіхів у цьому районі.
  • Російські сили досягли незначних успіхів навколо Сватового, і російські війська продовжують наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.
  • Російські війська продовжували наземні атаки в Бахмуті та його околицях і досягли перемог у Бахмуті.
  • Російські війська продовжували наземні обстріли на лінії Авдіївка – Донецьк.
  • Схоже, що Росія все частіше розгортає елементи звичайних формувань по частинах уздовж усієї лінії фронту, в тому числі на півдні України.
  • Російська влада продовжує формувати нові добровольчі батальйони, підпорядковані іррегулярним формуванням.
  • У Маріуполі Донецької області українські партизани здійснили обстріл із застосуванням саморобного вибухового пристрою окупаційного правоохоронця.