ua en ru

Прогноз НБУ передбачає підвищення тарифу для населення вже цього року

Прогноз НБУ передбачає підвищення тарифу для населення вже цього року Фото: прогноз НБУ передбачає підвищення тарифу для населення вже цього року (Віталій Носач, РБК-Україна)

Цього року можуть підвищити тарифи для населення, але цей процес буде супроводжуватись розширенням соціальної підтримки.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інфляційний звіт Національного банку України (НБУ) за квітень.

"На прогнозному горизонті рівень адміністративної інфляції визначатимуть насамперед урядові рішення з приведення тарифів на послуги ЖКГ до ринкових рівнів у зв’язку з потребою усунення дисбалансів в енергетичному секторі", - говориться в ньому.

Водночас прогноз НБУ враховує можливе підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів в поточному році.

"Зважаючи на високу соціальну значущість тарифів, очікується, що їх підвищення буде поетапним і триватиме впродовж декількох років, а також супроводжуватиметься розширенням соціальної підтримки", - підкреслили в НБУ.

Натомість припускається, що мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання завершиться лише в наступному році.

Нагадаємо, раніше голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський заявляв, що тариф на електроенергію для населення України покриває лише чверть її вартості.