ua en ru

Японія до кінця року може втратити статус "третьої економіки світу": хто її замінить

Японія до кінця року може втратити статус "третьої економіки світу": хто її замінить Фото: Японія може втратити статус "третьої економіки світу" (Getty Images)

Японія до кінця 2023 року може втратити статус "третьої економіки світу" через падіння номінального ВВП.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Kyodo.

Очікується, що номінальний валовий внутрішній продукт Японії у 2023 році знизиться, внаслідок чого країна опуститься з третього на четверте місце у світі на тлі знецінення ієни. Прогнози Міжнародного валютного фонду показали, що її місце займе Німеччина.

У прогнозах МВФ на період до 2028 року йдеться, що Індія, яка обігнала Китай і стала найгустонаселенішою країною у світі з населенням понад 1,4 мільярда осіб, у 2026 році, ймовірно, матиме більший ВВП, ніж Японія.

У 1968 році Японія обійшла ФРН за розміром валового національного продукту, і стала другою за величиною економікою у світі після США. Японія утримувала цю позицію, поки в 2010 році її не випередив Китай.

За оцінками МВФ, номінальний ВВП Японії у 2023 році становитиме близько 4,23 трлн доларів, що на 0,2 відсотка нижче, ніж попереднього року, порівняно з 4,43 трлн доларів у Німеччині, що на 8,4 відсотка більше.