ua en ru

МЗС Латвії відповів меру Даугавпілса на заяву щодо Криму і війни в Україні

МЗС Латвії відповів меру Даугавпілса на заяву щодо Криму і війни в Україні Фото: міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс (facebook.com)

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс нагадав меру латвійського міста Даугавпілс Андрійсу Елксніньшу офіційну позицію держави щодо війни РФ проти України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт МЗС Латвії.

У листі до Елксніньшу міністр зауважив про те, що висловлювання мера не відповідають зовнішньополітичній позиції Латвії. При цьому він підкреслив, що всі офіційні особи країни мають поважати позицію уряду і держави.

"Усі представники місцевого самоврядування мають суворо дотримуватися позиції Латвії з питань зовнішньої політики, висловлюючи ці позиції чітко і недвозначно", - додав Рінкевичс.

Очільник МЗС ще раз відзначив, що Латвія послідовно та беззастережно підтримує Україну з початку російської агресії у 2014 році і не визнає незаконної анексії тимчасово окупованих територій України.

Як відомо, мер другого за розмірами міста Латвії Андрейс Елксніньш є представником соціал-демократичної партії Saskaņa (Згода), яка традиційно мала значну підтримку серед російськомовних жителів Латвії і лише на останніх виборах до Сейму восени 2022 року не змогла подолати 5% бар'єр.