ua ru

Міноборони проведе перевірку і піде до СБУ через скандальну публікацію про закупівлі для армії

Міноборони проведе перевірку і піде до СБУ через скандальну публікацію про закупівлі для армії Фото: Міноборони відреагувало на скандал із закупівлею продуктів для військових (Getty Images)

Міністерство оборони відреагувало на інформацію ЗМІ про закупівлю продуктів для військових за нібито завищеними цінами. Там заявили, що вже ініціювали перевірку та звернення в СБУ для розслідування цієї справи.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Міноборони.

"Відомості щодо змісту закупівель послуг харчування, які набули поширення в публічному просторі, розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману", - заявили у відомстві.

Там розповіли, що міністр оборони Олексій Резніков вчора особисто звернувся до голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням невідкладно провести засідання Комітету та заслухати вичерпну інформацію щодо порядку, обставин та результатів закупівлі послуги харчування військовослужбовців на 2023 рік за участі представників НАБУ та ДБР.

"Міноборони готує матеріали до Служби безпеки України з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які наносять шкоду інтересам оборони в особливий період", - йдеться в повідомленні.

За даними Міноборони, щодо цих матеріалів, які викликали широкий резонанс, вже проводиться службова перевірка.

"Стосовно процесу та результатів закупівель послуги харчування так само буде проведено внутрішню перевірку. У випадку виявлення порушень в діяльності посадових осіб Міноборони вони нестимуть відповідальність згідно з законом", - зазначили у відомстві.

Більш детальну інформацію щодо в цього в Міноборони обіцяють оприлюднити за підсумками відповідного засідання Комітету, орієнтовно, це може відбутися вже у понеділок.

Що сталося

Нагадаємо, вчора в ЗМІ масово поширилася інформація про те, що в Міністерстві оборони України нібито закуповують харчові продукти для військовослужбовців у двічі-тричі дорожче в порівнянні з цінами в магазинах столиці.

За даними журналістів, вони нібито отримали в розпорядження копію угоди Міноборони про закупівлю харчів на понад 13 мільярдів гривень.

При цьому заступниця голови парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла заявила про те, що керівництво Міноборони викликали до Верховної ради.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.