ua en ru

Кличко закликав киян надавати інформацію про доступність укриттів через "Київ цифровий"

Кличко закликав киян надавати інформацію про доступність укриттів через "Київ цифровий" Фото: мер Києва Віталій Кличко (прес-служба)

Мер Києва Віталій Кличко закликав киян долучитися до перевірки укриттів у столиці та повідомляти про їх доступність і стан через застосунок "Київ цифровий".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Кличка в Telegram.

"Заїхав сьогодні без попередження оглянути деякі укриття, на які отримали скарги від киян. Картину зафіксував, будемо працювати. Хочу звернути вашу увагу. В «Києві цифровому» ми створили механізм зворотнього звʼязку. Будь ласка, долучайтеся. Ідіть перевіряйте, фотографуйте стан укриттів і чи доступні вони в вашому мікрорайоні, будинку чи в швидкій доступності від нього. І надсилайте інформацію", - заявив Кличко.

Він також зазначив, що групи контролю будуть оперативно реагувати і виправляти ситуацію.

"Якщо голови районів, які за це відповідальні, не можуть організувати належну роботу, на що отримали кошти, буде їздити мер і будуть відволікатися інші міські служби, у яких і так немало роботи в воєнний час, в умовах обстрілів і ліквідації їх наслідків", - наголосив мер.

За словами Кличка, кияни вже активно долучаються до інформування міської влади про ситуацію з укриттями.

"За добу, після запуску в "Києві Цифровому" сервісу зворотнього звʼязку щодо стану укриттів, від киян отримано більше тисячі скарг. Із них майже половина на те, що укриття зачинені, чверть - що перебувають у неналежному стані, ще чверть - що поблизу немає укриттів", - повідомив Кличко..

Він також нагадав, як залишити інформацію в "Києві цифровому". Треба вибрати укриття на мапі, яка є у застосунку, та натиснути в інформаційній картці "Поскаржитися на укриття". "Київ Цифровий" оперативно систематизує інформацію і передасть її у Департамент муніципальної безпеки, райдержадміністраціям міста та іншим службам, що будуть залучені до перевірок і реагування, зазначив Кличко.

За даними КМДА, на сьогодні районними держадміністраціями Києва сплановане використання 4014 укриттів. Із них 3393 – цокольні та підвальні приміщення, 364 – підземні автопаркінги, 211 – підземні переходи, 46 – підземні приміщення метрополітену.

Як повідомлялося, у Києві питання цивільного захисту та громадської безпеки покладено на міську військову адміністрацію, а також районні державні адміністрації. За даними КМДА, з бюджету міста у 2022-2023 роках на облаштування укриттів було спрямовано 1,2 млрд гривень.