ua ru

В "Енергоатомі" закликали якнайшвидше створити безпечну зону навколо ЗАЕС

В "Енергоатомі" закликали якнайшвидше створити безпечну зону навколо ЗАЕС Фото: в "Енергоатомі" закликали якнайшвидше створити безпечну зону навколо ЗАЕС

Створення зони безпеки навколо захопленої окупантами Запорізької АЕС є пріоритетним завданням. Також йдеться про необхідність демілітаризації станції та передачу її під повний контроль України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна.

"Запорізька атомна електростанція - найбільша в Європі - вже понад рік захоплена російськими збройними формуваннями. Вони фактично перетворили ЗАЕС на військову базу, постійно порушуючи всі норми і принципи ядерної та радіаційної безпеки", - нагадав Котін.

За його словами, окупанти зберігають зброю, вибухівку та важку техніку безпосередньо в машинних залах енергоблоків, контролюють протиаварійну інфраструктуру станції й замінували прилеглу територію та будівлі.

"У ці зони не допускають ані персонал, ані інспекторів МАГАТЕ. Все це становить пряму загрозу ядерній безпеці України та всього світу", - наголосив Котін.

Своєю чергою він вчергове закликав якомога швидше зупинити свавілля та ядерний терор з боку загарбників.

"Це можливо лише в один спосіб - створивши зону безпеки навколо ЗАЕС та її міста-супутника Енергодара. Вся світова спільнота, уряди всіх країн не мають зупинятись на цьому шляху. Безпечна зона - це головна умова забезпечення ядерної безпеки всього світу. Ми вдячні Міжнародному агентству з атомної енергії за постійну підтримку", - заявив Котін.

Також він подякував генеральному директору МАГАТЕ Рафаелю Гроссі за активізацію консультацій задля створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС.

Нагадаємо, вчора в МАГАТЕ заявили, що ситуація з безпекою в районі Запорізької атомної електростанції загострилася, а поблизу станції посилилися бойові дії.

При цьому міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що переговори щодо Запорізької АЕС зайшли в глухий кут.

Крім того, глава Міненерго зазначав, що Україна була за крок від катастрофи, як на Фукусімі через захоплення росіянами ЗАЕС.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.