Українські десантники відбили один з із наймасштабніших штурмів росіян на Слов'янському напрямку - жодна з ворожих груп не дійшла навіть до першої лінії оборони.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на 7-й корпус ДШВ.
"Десантники 81 оаембр 7 корпусу ДШВ зупинили дводенний механізований штурм противника на Слов’янському напрямку", - йдеться у повідомленні.
За даними десантників, протягом двох днів російські війська здійснили кілька хвиль атак на українські позиції.
Для штурмових дій армія РФ використала:
У ДШВ зазначили, що загарбники намагалися прорвати оборону, висадити піхоту та закріпитися на вигідних рубежах.
За даними військових, противник одночасно висунув дві штурмові групи різними маршрутами.
Одна група рухалася з Платонівки у напрямку Закітного, інша - з Сіверська у напрямку селища Крива Лука.
"Завдяки своєчасному виявленню противника, а також злагодженим діям розвідки та підрозділів БпС, штурмові дії були зупинені ще на підступах до першої лінії оборони”, - повідомили у ДШВ.
Радник міністра оборони Сергій Стерненко повідомив, що один із наймасштабніших штурмів на Слов'янському напрямку окупанти влаштували на так званий "день Росії".
За його словами, підрозділ ББпС Apachi разом із суміжними силами зірвав спробу наступу.
За даними Financial Times, джерела, близькі до російського диктатора Володимира Путіна, стверджують, що він розраховує до осені 2026 року захопити всю територію Донецької та Луганської областей, а після цього посилити свої вимоги на переговорах.
Проте оцінки Інституту вивчення війни (ISW) свідчать, що реальна ситуація на фронті значно складніша для Росії. Аналітики також повідомляли про успіхи українських сил одразу на двох напрямках.
Тим часом президент України Володимир Зеленський заявив, що червень і липень можуть стати визначальними місяцями у війні.