У понеділок, 27 жовтня 2025 року о 11:00 відбудеться черговий Всеукраїнський Радіодиктант національної єдності - великий флешмоб на підтримку української мови і єдності.
РБК-Україна розповідає, коли та як будемо писати Радіодиктант, як можна долучитися, які є цікаві факти про подію і які рекорди були встановлені.
Щороку наприкінці жовтня українці збираються за спільною справою - написати Радіодиктант національної єдності. Це - символ єдності мови, народу й культури. У 2025 році акцію проведуть 27 жовтня, традиційно до Дня української писемності та мови.
Радіодиктант звучатиме наживо на UA:
Початок - об 11:00, а автором тексту стала письменниця Євгенія Кузнецова, читати текст буде артистка та телеведуча Наталія Сумська. Тема цього року: "Треба жити!"
Усі бажаючі можуть писати диктант одночасно, а потім надіслати свій текст на перевірку:
Вперше акцію провели у 2000 році, щоб показати, що українська мова здатна об'єднати людей у різних куточках країни й світу.
З кожним роком кількість учасників зростала - від кількох тисяч до сотень тисяч, включно з українцями за кордоном.
У різні роки тексти диктантів писали такі автори, як Іван Малкович, Юрій Андрухович, Ліна Костенко, Ірина Цілик.
2014 - Київський університет ім. Бориса Грінченка встановив рекорд з наймасовішого написання Радіодиктанту на одній локації
2018 - 32 799 людини надіслали текст на перевірку і жодної помилки не зробили 311 людей.
Наймолодшому учаснику Радіодиктанту було 7 років, найстаршому - 97 років
2024 - Радіодиктант зібрав понад 700 тисяч переглядів на платформах Суспільного Мовлення.
З першого року заснування і до сьогодні Радіодиктант написала 25 разів 77-річна Христина Гоянюк, лікар зі Львова. До речі, вона неодноразово ставала переможницею.
Вас може це зацікавити:
Під час написання матеріалу були використані такі джерела: Суспільне, Українське радіо