ua en ru

Очолить збірну України? Світоліна відверто розповіла про свою нову роль у команді

13:30 15.04.2026 Ср
3 хв
Зірка тенісу зізналася, чому насправді воліє залишатися "в тіні" національної команди
Очолить збірну України? Світоліна відверто розповіла про свою нову роль у команді Еліна Світолна (фото: Getty Images)

Лідерка українського тенісу Еліна Світоліна прокоментувала чутки щодо можливого призначення капітаном жіночої збірної. Титулована спортсменка також готується до старту на престижних змаганнях WTA у Німеччині.

"Кухня зсередини": роль Світоліної у збірній

Перша ракетка України Еліна Світоліна поки не розглядає можливість переходу на посаду капітана національної команди у Кубку Біллі Джин Кінг.

За словами тенісистки, на даному етапі вона зосереджена на управлінських процесах через власну благодійну організацію.

"Я ніколи серйозно про це не думала. Зараз мій фонд вже допомагає жіночій збірній України, ми вже три роки займаємося менеджментом команди - і це важливий крок", - розповіла тенісистка.

"Наша національна федерація звернулась до нас, щоб ми могли підтримати команду. І я дуже рада, що ми займаємось цим менеджментом і також знаємо тепер усю цю кухню зсередини", - підкреслила Еліна.

Спортсменка висловила повну довіру нинішньому штабу збірної, відзначивши професіоналізм Іллі Марченка, Сергія Стаховського та Івана Сергеєва. Світоліна додала, що наразі їй комфортніше працювати "за лаштунками", забезпечуючи потреби гравчинь.

"Можливо, колись у майбутньому, але наразі мені ближча роль "за лаштунками" і та робота, яку робить мій фонд для підтримки збірної. Все це працює добре і, схоже, що тенісистки також щасливі", - підсумувала вона.

Тріумф у Кубку Біллі Джин Кінг

Нагадаємо, що нещодавно українська збірна продемонструвала блискучий результат, пробившись до фінальної стадії Кубку Біллі Джин Кінг.

Вагомий внесок у перемогу над Польщею зробили Марта Костюк, яка здолала Магду Лінетт, та сама Еліна Світоліна, яка не залишила шансів Катажині Каві.

Торік "синьо-жовті" зупинилися за крок до головного матчу, дійшовши до півфіналу турніру.

Старт у Штутгарті: битва за чвертьфінал

Паралельно з командними успіхами, Світоліна розпочинає боротьбу на турнірі WTA 500 у Штутгарті. Як четверта сіяна, українка пропускала перше коло і розпочне шлях зі стадії 1/8 фіналу.

Її суперницею стала представниця Німеччини Єва Лис (№78 WTA), яка народилася у Києві. Лис виборола право зіграти зі Світоліною у виснажливому матчі проти Паули Бадоси, який тривав понад дві години.

Деталі поєдинку у Штутгарті:

  • Турнір: Porsche Tennis Grand Prix (ґрунт, зал)
  • Призовий фонд: €1,049,083
  • Дата та час: 15 квітня, орієнтовно о 21:00 за Києвом

Раніше Світоліна та Лис на корні не зустрічалися. Також варто відзначити успіхи інших українок: Марта Костюк та Вероніка Подрез вдало подолали стартовий бар’єр на турнірі WTA 250 у французькому Руані.

Або читайте нас там, де вам зручно!
Більше по темі: