ua en ru

Леонід Попадько, який озвучив Максима у "Ти - космос": Це найважливіше кіно України останніх років

Леонід Попадько, який озвучив Максима у "Ти - космос": Це найважливіше кіно України останніх років Леонід Попадько (фото: прес-служба)

Актор Леонід Попадько озвучив бортового комп’ютера Максима у фільмі "Ти - космос". Він подарував персонажу саркастичний, живий характер, який став одним із найпомітніших елементів стрічки й часто згадується в рецензіях та відгуках глядачів.

В інтерв'ю РБК-Україна Попадько розповів, як готувався до незвичайної ролі, якою була співпраця з Павлом Остріковим, чому важливо дивитися фільми в кіно та кого він мріє зіграти.

– Чому варто подивитися фільм "Ти - космос"?

– Бо це найважливіше кіно України останніх років. І де ви ще бачили, щоб український далекобійник шпарив через пів світу заради жінки, яку він кохає? Це про останнє кохання у всесвіті.

Як ви готувалися до ролі робота Максима? З чого почався пошук його голосу, характеру?

– Я прочитав синопсис, він мене зацікавив, і я собі уявив, що цей персонаж має бути не скільки роботизованим, скільки простим чуваком. Там навіть чути, що в багатьох моментах він нахапався фраз від Андрюхи і говорить його деякими суржиками, фразеологізмами і таке інше.

Чи є актори, роботи або персонажі, які надихнули на створення образу Максима? Чи були реальні прототипи або асоціації, на які ви спиралися?

– З персонажів надихнувся. Я думаю, мені більше імпонує і мене надихнув персонаж з "Зоряних війн", C-3PO. За рівнем гумору, можливо, якихось реплік, які просто лунають в просторі і він їх кидає невлад... Так, я думаю, C-3PO.

Як ви шукали інтонацію, темп та гумор для персонажа? Це була самостійна робота чи процес партнерства разом із режисером?

– Це був процес взаємодії. Перед початком зйомок був досить великий, мені здається, період репетицій і підготовок. Ми зустрічалися із Павлом Остріковим і з Вовою Кравчуком. Пробували, знаходили інтонації, підходи, як та чи інша репліка має звучати. Тому поступово.

У який момент ви відчули, що персонаж "склався"?

– Буквально з перших репетицій у Павла було чітке уявлення, що це має бути. Воно збіглося із моїми думками. Тому, я думаю, досить швидко ми змогли намацати правильно персонажа.

Яким був режисерський запит щодо характеру Максима?

– Запит був, я думаю, який... Збігся з моїм баченням, що це не має бути робот та комп'ютерна мова. Так, звісно, ефект потім наклали, але загалом це живі репліки. Це те, що зараз робить фактично штучний інтелект, як він намагається тобі відповідати у твоєму ж стилі. От так само, мені здається, і робот Максиму відповідає відповідно до персонажа Андрюхи.

Наскільки в роботі над роллю був простір для творчої свободи? Чи просив режисер, Павло Остріков, дотримуватися сценарію дослівно, чи були можливості для імпровізації?

– Я якраз перед інтервʼю перечитав вибірку по сценах, які знімалися, і бачу, що багато чого пішло у фінальний монтаж. Але імпровізацій теж було достатньо і щось виникало вже по місцю на майданчику.

Леонід Попадько, який озвучив Максима у "Ти - космос": Це найважливіше кіно України останніх роківЛеонід Попадько (фото: прес-служба)

У чому головна складність озвучки робота, який не має людської пластики, міміки, емоцій?

– Побудувати емоційний контакт? Ні, жодних проблем з цим взагалі не виникало. Було досить все гармонійно.

Як знаходили баланс між "механічністю" та живими емоціями?

– Тут і зараз - репетиція, а потім безпосередньо в сцені, як у звичайному живому діалозі. І якщо, наприклад, Вова має певну емоцію, а в іншому дублі вона дещо вирізняється, то і реакція робота Максима була відповідна.

Який епізод чи ситуація на знімальному майданчику пригадується, коли згадуєте про зйомки фільму?

– Один з моїх, мабуть, найулюбленіших моментів - це там, де Андрюха їсть канапку, де він поклав все, що завгодно, там і ковбаса, і якийсь кетчуп, і сир, все вивалюється, а він ще й просить шпротів.

Який головний внутрішній виклик був у роботі над цією роллю?

– Мабуть, не скотитися у добре відому озвучку із патетичною подачею і неприродним голосом.

Який ваш улюблений "анекдот" або репліка від Максима?

– Я думаю, мені найбільше подобаються репліки Максима, де він відповідає як справжня людина. До прикладу, "Хай Бог милує", або "Так заср*но в нас ще ніколи не було", або "Андрюха, мені здається, що зараз не час бути інтровертом".

– На вашу думку, українське кіно зараз в розквіті?

– Мені важко сказати, тому що зараз те, що ми бачимо, зокрема фільм "Ти- космос", це ще відгомін кіновиробництва, яке було наприкінці 2021 року. Тобто фільм був фактично зняти в кінці 2021 року і тільки зараз, і нарешті, дійшов до кінотеатрів і його побачив глядач. Тому що зараз в кіно відбувається, мені важко сказати.

– Щодо кінотеатрів. Поясніть простими словами читачам, чому піратство це не ок і як це впливає на індустрію кіно в цілому?

– Тому що відвідування глядацьких залів і саме купівля квитків на українське кіно підживлює створення якісного українського контенту.

Леонід Попадько, який озвучив Максима у "Ти - космос": Це найважливіше кіно України останніх роківЛеонід Попадько (фото: прес-служба)

– Про яку роль ви мрієте?

– Я думаю, Трумена з фільму "Шоу Трумена".

– А які українські актори, на вашу думку, заслуговують на більше уваги та проєктів?

– Я був би зацікавлений у хороших проєктах (сміється). А якщо серйозно, то дуже багато українських акторів, які є немедійними. Тому що наразі і в кіно, і в серіали запрошуються блогери та актори, які на видноті, які є не акторами, що можуть внести щось цікаве і створити живого персонажа, а людьми, які є представниками шоу-бізнесу. А це неправильно, мені здається. Є багато акторів, які не можуть себе реалізувати саме через такий підхід.

– Окрім "Ти - космос" - назвіть ще 5 стрічок українського виробництва, які має побачити кожен.

– "Мої думки тихі", "20 днів у Маріуполі", "Люксембург-Люксембург", "Довбуш" і "Памфір".