ua en ru
РБК-Україна» Досьє політиків» Галина Янченко

Галина Янченко

Досьє

Галина Янченко - громадський і політичний діяч України. Народний депутат Верховної ради 9 скликання від партії "Слуга народу".

Є експертом в області антикорупційної політики. У парламенті 9 скликання обіймає посаду заступника голови Комітету з питань антикорупційної політики. Заступник голови фракції "Слуга народу".

У 2014 році Янченко стала співзасновником і керівником київського штабу по боротьбі з корупцією. У червні 2019 року увійшла до складу Національної ради з питань антикорупційної політики.

ЯнченкоФото: Галина Янченко (facebook.com/halyna.yanchenko)

Біографія

Народилася 29 квітня 1988 року в Житомирі. Закінчила Києво-Могилянську академію (магістр в галузі соціології). Продовжила навчання за кордоном - школа Вічіта-Фоллс в Техасі.

Кар'єра

З 2007 року Галина Янченко розпочала трудову діяльність як соціолог. Працювала фрілансером в проектах соцдосліджень. З 2010 по 2013 рік була менеджером дослідних проектів в міжнародній компанії Pact. З 2012 року займалася також підприємницькою діяльністю.

У різні роки Галина Янченко активно брала участь у громадському та політичному житті. У 2008 році заснувала столичний осередок партії "Демократичний альянс". У 2015 році стала депутатом Київради від "ДемАльянсу".

Янченко також брала участь в Революції Гідності. В 2014 році заснувала в Києві громадську організацію "Антикорупційний штаб". До 2016 року Галина Янченко займала посаду аналітика в Центрі протидії корупції. У 2018 році очолила Раду народного контролю при НАБУ. Працювала над вирішенням питань корупції при закупівлях ліків у МОЗ України.

25 червня 2019 року стала членом Національної ради з питань антикорупційної політики.

Під часвиборчої кампанії 2019 року Галина Янченко увійшла до "ЗеКоманди", спеціалізувалася на антикорупційній політиці і Діджитал-напрямку.

На парламентських виборах влітку 2019 балотувалася від партії "Слуга народу" (№5 у списку).

Янченко пройшла до Верховної Ради 9 скликання, була обрана заступником голови Комітету з питань антикорупційної політики.

Особисте життя

Галина Янченко одружена з Віктором Андрусівим. Її чоловік - громадський діяч, виконавчий директор UIF (Український інститут майбутнього). У 2012 році Галина Янченко народила дочку Афіну, а в 2016 році в сім'ї Янченко та Андрусіва з'явився син Аскольд.