ua en ru

Київрада врегулювала діяльність МАФ

Автор: RBC.UA
В результаті прийнятого сьогодні на сесії Київради рішення про легалізацію діяльності малих архітектурних форм (МАФ), міськадміністрація сподівається отримати до міського бюджету вже цього року приблизно до 150 млн грн. Про це заявив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

В результаті прийнятого сьогодні на сесії Київради рішення про легалізацію діяльності малих архітектурних форм (МАФ), міськадміністрація сподівається отримати до міського бюджету вже цього року приблизно до 150 млн грн. Про це заявив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я знаю, що ви абсолютно переконані, що сьогодні цей бізнес, на жаль, ще залишається в тіні і основою для такого його існування є корупційні схеми, які працюють... Ми зможемо отримати до міського бюджету вже цього року приблизно до 150 млн грн, і це в 7 разів більше, ніж в 2011 році", - сказав голова КМДА Олександр Попов.

Нагадаємо, сьогодні, 26 січня, Київрада затвердила новий порядок здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах до 2013 р. За дане рішення проголосувало 89 депутатів з 450 зареєстрованих в залі засідань.

У свою чергу, секретар Київради Галина Герега зазначила на брифінгу перед засіданням Київради, що даний проект рішення є регуляторним і спрощує процедуру отримання дозвільної документації та розміщення тимчасових споруд у Києві і стимулює підприємців до сплати пайової участі. "Але мова йде лише про тих тимчасові споруди, які не підпадають під встановлені проектом рішення заборони (20 метрів від станції метро, 1,5 км від "Олімпійського", біля торгових центрів, при наявності рішення про демонтаж) та за умови сплати їх власниками пайової участі в міський бюджет", - сказала Герега.

Також вона додала, що даний проект є тимчасовим - до 2013 року. "За цей час КМДА повинна розробити комплексну схему розміщення тимчасових споруд у Києві - новий порядок розміщення тимчасових споруд, який буде відповідати нормам закону, зокрема, регулювати земельні питання з власниками", - зазначила Герега.

В той же час, як заявила заступник голови фракції "Удар" в Київраді Наталія Новак, в результаті прийнятого на сесії Київради, рішення про легалізацію діяльності МАФ, кількість кіосків у місті Києві може збільшитися до 30 тис.

"Влада просто узаконює кіоски, які самовільно встановлені, і декларує, що місто нібито отримає від цього 150 млн грн. Але завтра це повернеться колосальними витратами. Адже через рік їх все одно треба буде демонтувати і встановлювати благоустрій території", - зазначила Новак.

Також вона додала, що Головне управління містобудування та архітектури КМДА весь час видавало у великій кількості тимчасові дозволи на встановлення Мафів, які не передбачені законом.

"Боротьба за наведення порядку на ділі виявляється банальним перерозподіл сфер впливу, пов'язаних з торгівлею в тимчасових спорудах. Причому, влада вичавлює дрібних підприємців з цієї сфери. На зміну їм приходить системний бізнес, який не обмежується встановленням 1-2, а прагне встановити десятки кіосків. Під керівництвом Попова Київ перетвориться в місто десятків тисяч кіосків", - зауважила Новак.

У свою чергу голова фракції БЮТБ в Київраді Тетяна Меліхова заявила, що затверджений проект рішення щодо підприємницької діяльності малих архітектурних форм є передвиборним ходом київської влади, оскільки документ буде діяти лише протягом року від дня прийняття рішення.

"Незрозуміло, чому проект розрахований лише на рік, а що далі? Тобто, цей проект рішення передбачає встановлення відносин між підприємцями і владою лише на період виборів, а в наступному році влада знову хоче змусити підприємців оформляти за гроші нові дозволи на встановлення МАФІВ, знову буде створювати черги", - сказала Меліхова. Також голова фракції БЮТБ відзначає, що після проведення виборів правила щодо облаштування МАФ зміняться.

Варто додати, що даний проект рішення багато обговорювалося на постійних комісіях і доопрацьовувався згідно пропозицій і зауважень депутатів, підприємців, громадських організацій.