ua en ru

Франція та Італія відкликали своїх послів в Сирії з міркувань безпеки

Автор: RBC.UA
 Франція та Італія прийняли рішення відкликати своїх послів в Сирії через погіршення обстановки в країні. Про це сьогодні повідомили міністри закордонних справ обох держав Ален Жюппе і Джуліо Терція, передає Reuters.

Франція та Італія прийняли рішення відкликати своїх послів в Сирії через погіршення обстановки в країні. Про це сьогодні повідомили міністри закордонних справ обох держав Ален Жюппе і Джуліо Терція, передає Reuters.

Глава МЗС Франції, зокрема, зазначив, що причиною відкликання посла Еріка Шевальє стали напади на посольство прихильників сирійського Президента Башара аль-Асада в м. Латакія і канцелярію в м. Алеппо 4 лютого ц.р. Незважаючи на обіцянку уряду Сирії, що подібні атаки більше не повторяться, Жюппе заявив, що об'єкти, які зазнали нападу, будуть закриті.

Влада Італії, в свою чергу, вирішила відкликати свого посла в Сирії Ахілла Амеріо. Як зазначив міністр закордонних справ Італії Джуліо Терці, це зроблено "для проведення консультацій", говориться в офіційному повідомленні МЗС країни. Джуліо Терці також підкреслив, що посольство в Дамаску продовжує свою роботу і залишається відкритим для надання допомоги італійцям, які перебувають на території Сирії.

Напередодні Великобританія також відкликала свого посла з Сирії для консультацій. Найбільш рішучими були США. Вчора вони закрили своє посольство в Дамаску, а співробітники дипмісії покинули місто. США повідомляли, що закрили посольство в першу чергу з міркувань безпеки. Дипломати зазначили, що вибухи в Дамаску 23 грудня 2011 і 6 січня 2012 р., в яких в цілому загинули понад 65 осіб і близько 150 були поранені викликали серйозні побоювання, пов'язані з захищеністю посольства від збройних атак.

У Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції. Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції.

Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації. 23 січня рада міністрів закордонних справ країн ЄС прийняла рішення розширити санкції, накладені на Сирію. Зараз Євросоюз готується розширити санкції проти Сирії, зазначається, що робота над черговим пакетом обмежень буде завершена до 27 лютого. Якщо нові санкції задіють, то активи ЦБ Сирії будуть повністю заморожені, поза законом виявляться імпорт і експорт фосфатів, дорогоцінних каменів, золота та інших цінних металів. Також обговорюється заборона комерційних польотів в Сирію.

За даними ООН, жертвами протистояння стали вже понад 6 тис. осіб. Для моніторингу за ситуацією в кінці грудня 2011 р. у Сирії була направлена ​​Місія спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД). За підсумками її роботи 22 січня 2012 р. міністри закордонних справ країн - членів Ліги розробили план мирного врегулювання, який передбачає відставку Президента Сирії Асада та проведення в країні парламентських і президентських виборів. Дамаск ці пропозиції відкинув. Слідом за цим у ряді арабських країн повідомили про припинення участі своїх представників у спостережній місії. 28 січня її робота була повністю припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.