ua en ru

США закрили посольство в Сирії

Автор: RBC.UA
Сполучені Штати Америки закривають своє посольство в Сирії з міркувань безпеки. Всі співробітники дипмісії вже покинули Дамаск, говориться в офіційному повідомленні Держдепартаменту США.

Сполучені Штати Америки закривають своє посольство в Сирії з міркувань безпеки. Всі співробітники дипмісії вже покинули Дамаск, говориться в офіційному повідомленні Держдепартаменту США.

Основною причиною закриття стала жорсткість обстановки в Сирії, наголошується в документі. Зокрема, підриви бомб в Дамаску 23 грудня 2011 р. і 6 січня 2012 р. викликали серйозні побоювання, пов'язані з захищеністю посольства від збройних атак. Представники Держдепартаменту намагалися зв'язатися з владою країни, однак не отримали адекватної відповіді.

У повідомленні говориться, що американський посол в Сирії Роберт Стівен Форд, також покинув країну, залишається на своєму посту і продовжує свою роботу вже в США. Він також буде підтримувати контакт з сирійською опозицією і продовжить шукати можливі способи мирної передачі влади.

У свою чергу президент США Барак Обама вважає, що внутрішньополітична криза в Сирії має бути подолана без зовнішнього військового втручання. За його словами, в даний час у конфліктуючих сторін в арабській республіці ще є можливість домовитися.

Обама також відзначив, що модель військового втручання, яку США та їх союзники застосували в Лівії, не може бути виправдана ні в одному з схожих сценаріїв. При цьому американський лідер дав позитивну оцінку позиції своєї адміністрації з питання сирійського кризи. Зокрема, він в черговий раз підкреслив необхідність відставки чинного Президента Сирії Башара Асада.

У січні Міністерство закордонних справ України закликало громадян країни утриматися від поїздок до Сирії.

Протистояння влади й опозиції в Сирії тривають з березня минулого року - протестувальники вимагають відставки Президента Асада та проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок, проте керівники опозиції під різними приводами відмовляються йти на зближення з владою і встановлення мирного діалогу. За даними ООН, жертвами протистояння стали вже більше 5 тис. чоловік.

Багато західних і арабські лідери звинувачують Асада в нездатності зупинити кровопролиття і вимагають його відставки.

У січні ц.р. Рада міністрів закордонних справ країн Європейського союзу прийняла рішення про розширення санкцій, накладених на Сирію.

На початку вересня 2011 р. Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а Ліга арабських держав (ЛАГ) призупинила членство країни в цій організації.