ua en ru

Україна ризикує недоекспортіровать майже 20 млн тонн зерна до кінця 2012 р., - УЗА

Президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко прогнозує, що при нинішньому положенні справ з дефіцитом вагонів "Укрзалізниці", в яких українське зерно відправляється на експорт, обсяг недоекспортірованного зерна до кінця 2012 р. становитиме майже 20 млн тонн. Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.
"До кінця року Україна повинна експортувати близько 20 млн тонн ще .... Включаючи соняшник, сою та ріпак. Треба експортувати .... Ми що будемо експортувати по 4 млн тонн на місяць? Це абсолютно нездійсненне завдання", - сказав Клименко, додавши:
"Зернова асоціація звертається до Кабінету міністрів з пробою, щоб ситуація з експортом зерна була розібрана детально із залученням усіх суміжних міністерств і відомств і з визначенням що потрібно зробити, щоб український експорт цього року відбувся, тому що якщо ми і далі будемо так експортувати по 2 млн тонн на місяць, то ми вийдемо не на залишки 9 млн тонн, у разі істотної загибелі озимих, а ми вийдемо на залишки 19 млн тонн ".
Він зазначив, що сьогодні з 10 тис. вагонів, близько 1тис 100 вагонів "Укрзалізниці" працюють на країни СНД, а що залишилися майже 9 тисяч вагонів, які працюють на Україну, сьогодні "практично не забезпечують той обсяг експорту, який є врожаю цього року" , - підкреслив президент Української зернової асоціації.
За його словами в Україну на сьогоднішній день існують заводи, які в змозі випустити більше 9 тис. вантажних вагонів на рік, однак при цьому "Укрзалізниця" в 2010-2011 роках не замовила жодного вагона.
"Таке враження, що про те, що у нас урожай понад 55 млн тонн знав весь світ за винятком" Укрзалізниці ", яка до початку сезону пішла до того, що в ремонті перебувало 1тис 700 вагонів ... а зараз після нашої наради, які було ... приблизно 1,5-2 місяці назад, вони підняли 450 вагонів, а решта сказали .... "нам їх не підняти".
Також Клименко зазначив, що незважаючи на поставлене Президентом завдання щоб до 2016 року в Україні вироблялося близько 80 млн тонн зерна, в плани "Укрзалізниці" до 2016 року закупівля нових вагонів, що підходять для перевезення зерна, не планується. "У мене виникає питання: то зерно, яке ми, аграрії будемо виробляти, ми його будемо закопувати в землю? ... А яка роль тоді Кабінету міністрів?".
Він зазначив, що в таких умовах збиток зернотрейдерів може скласти з розрахунку 250 доларів за тонну.