ua en ru

УБЕЗ вилучив комп'ютерну техніку у розробника програмного забезпечення для водіїв таксі ТОВ "Евос"

Співробітники київської міліції вилучили комп'ютерну техніку у розробника програмного забезпечення для водіїв таксі ТОВ "Евос". Вилучення проводилося в рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом шахрайства при розподілі замовлень через розроблену компанією програму "Мобайл Таксі". Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Як повідомляє видання, в результаті в минулі вихідні почалися збої в роботі київського таксі. На думку перевізників, дії міліції приведуть до збільшення вартості проїзду.

Про призупинення роботи компанії "Евос" 18 травня заявив голова профспілки таксистів України Василь Попик. За його словами, в четвер близько 15:00 в офіс "Евоса", розташований в Києві за адресою вул. Світлицького, 28, прийшли співробітники Управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю (УБЕЗ), вилучили всю комп'ютерну техніку та блокували роботу компанії. ТОВ "Евос" протягом трьох років займається автоматизацією роботи таксі. Підприємство розробило програми для диспетчерських служб - "Таксі Навігатор", для зв'язку між водієм і диспетчером - "Мобайл Таксі", для перенаправлення замовлень - "Сервер відмін" і для прийому замовлень через інтернет - "Онлайн замовлення".

Інформацію про перевірку діяльності "Евоса" підтвердили в ЦГЗ ГУ МВС у Києві. "Перевірка компанії проходить в рамках кримінальної справи, порушеної за ч. 4 ст. 190 (" шахрайство ") за фактом порушень в роботі ряду диспетчерських служб столичного таксі. Порушення стосувалися прийняття та подальшого розподілу замовлень таксі, які проводилися за допомогою програми" Мобайл Таксі ". В ході перевірки було вилучено сервер і 25 комп'ютерів ", - уточнив керівник ЦГЗ Ігор Михалко. За його словами, міліція поки не порушила кримінальну справу стосовно керівництва "Евоса". "На прийняття такого рішення за законом відводиться 10 днів", - нагадав Михалко.

Видання повідомляє також, що зв'язатися з керівництвом "Евоса" не вдалося" - мобільні телефони були вимкнені. Між тим з четверга, 17 травня, в Києві розпочалися перебої з викликом і подачею таксі. Час очікування автомобіля збільшилася до 40 хвилин. Адміністратор форуму таксистів taxoport.com.ua Юрій Денисюк пояснив, що причиною стало вилучення сервера замовлень. "У мобільному телефоні таксиста встановлено спеціальний додаток" Мобайл Таксі ", за допомогою якого він через інтернет підключається до єдиного серверу, куди надходять замовлення від диспетчерських служб. Водій бачить замовлення, які приймають всі служби таксі, і вибирає найбільш підходящий. Після того як перестав працювати загальний сервер, таксисти можуть прийняти замовлення тільки від своєї диспетчерської служби. Всього в Києві на 416 служб 16 серверів, у "Евоса" був один з найбільших ", - розповів він.

На думку Денисюка, вилучення комп'ютерної техніки "Евоса" пояснюється "бажанням влади взяти ринок таксі під контроль". "На сервері зберігалася інформація про вартість та кількість замовлень. Це значні суми, наприклад, в годину пік обробляється близько 200 замовлень на хвилину", - зазначив адміністратор. За інформацією видання, таксист сплачує диспетчерській службі, яка уклала з ним договір, 8-12% від вартості замовлення, з яких 1% відраховується розробнику програми "Мобайл Таксі", а вартість мінімального замовлення (до 5 км) в Києві становить від 30 до 60 грн в залежності від класу автомобіля.

Директор інформаційно-диспетчерської служби таксі "Мотор" Сергій Коломацький заявив, що через недоступність інформаційних баз замовлень перевізники вже зазнають збитків. "За ці вихідні перевезення впали на 25%. Всі працюють в аварійному режимі. Водії не хочуть подавати машини на відстань понад 5 км. Була налагоджена система - приїжджаючи з пасажиром, наприклад, на Троєщину, водій бачив зворотний замовлення. Тепер в ціну проїзду доведеться закладати вартість холостого ходу", - зазначив Коломацький.

У зв'язку із закриттям доступу до сервера замовлень водії-приватники прогнозують практично дворазове збільшення вартості послуг таксі. "Зараз будемо працювати мінімум за 50 грн", - сказав самозайнятий перевізник Олександр Приходько.

Нагадаємо, 18 травня повідомлялося, що, за даними Мінінфраструктури, в Україну з початку 2012 р. під час здійснення державного контролю зафіксовано 6,5 тис. випадків здійснення нелегальних пасажирських перевезень, що становить близько 3% від загальної кількості перевезень.