ua en ru

НБУ дозволив неттінгові розрахунки для трейдерів

Національний банк України дозволив учасникам біржового ринку доступ до технологій, що базуються на неттінгових розрахунках операцій з купівлі-продажу цінних паперів, у тому числі до інтернет-трейдингу. Про це йдеться в постанові НБУ від 15 грудня 2011 р. № 456 "Про внесення змін до положення про депозитарну діяльність Національного банку України", що набирає чинності з 21 травня 2012 р. (зареєстрований в Міністерстві юстиції 20 січня 2012 р.), передає прес-служба регулятора.
"Затвердження нової редакції положення про депозитарну діяльність НБУ має стратегічно важливе значення для розвитку національного фондового ринку та забезпечення макроекономічної стабільності. З іншого боку, зростання ліквідності ринку ОВДП дасть можливість НБУ ефективніше проводити власну грошово-кредитну політику. Фондовий ринок є дуже важливою ланкою монетарного трансмісійного механізму, особливо коли йдеться про дієвість процентних важелів грошово-кредитного регулювання", - йдеться у повідомленні.
Нацбанк очікує, що завдяки новим механізмам роботи ринку ОВДП виграють професійні учасники ринку. "Вони отримають змогу значно збільшити кількість угод на ринку ОВДП, що покращить їх можливості з реалізації власних інвестиційних стратегій. Адже наслідком спрощення механізмів укладення біржових угод стане розширення кола інвесторів на цьому ринку, у тому числі - населення. Отже збільшиться ліквідність ринку ОВДП", - пише НБУ.
Також пряму вигоду має отримати держава, т.я. чим більш ліквідним є ринок ОВДП, тим у держави більше можливостей профінансувати дефіцит державного бюджету за рахунок внутрішніх запозичень.
Крім того, регулятор вважає дуже важливим те, що нові механізми роботи біржового ринку дадуть змогу його професійним учасникам запропонувати широкому загалу інвесторів зручніші механізми вкладення коштів у державні цінні папери.
Нагадаємо, в Україні за 2011 р. обсяг ОВДП в обігу збільшився на 15,7% - до 157,6 млрд грн.
Неттінг - частина клірингових операцій, при якому грошові вимоги клієнта зараховуються проти його зобов'язань, у результаті чого визначається чисте сальдо позиції.