ua en ru

Індекс інвестпривабливості України в II кварталі 2012 р. майже не змінився, склавши 2,19 пункту, - ЄБА

Індекс інвестиційної привабливості (ІІП) України в II кварталі 2012 р. підвищився на 0,01 пункту порівняно з показником першого кварталу 2012 р. і на сьогоднішній день становить 2,19 пункту. Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації (ЄБА).

"Це дослідження показує, що європейські компанії та члени асоціації не відчули реального поліпшення бізнес- та інвестиційного клімату в Україні за останні місяці... багато питань все ще залишаються невирішеними, незважаючи на постійні заклики до дії з боку ЄС та Європейської бізнес асоціації, а також зобов'язання, прийняті українським урядом для поліпшення бізнес-клімату. Виявлено також багато проблем, що залишаються незмінними - такі, як відшкодування ПДВ, корупція і тиск на компанії з боку державних органів. Якщо українська влада хоче збільшити приплив іноземних інвестицій, у чому є безумовна потреба, - то вона повинна прислухатися до бізнес-спільноти і вжити заходів для вирішення ключових проблем бізнесу найближчим часом", - заявив голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

"Інвесторам і бізнесу потрібен певний час для того, аби відчути на собі будь-які суттєві зміни, адаптуватися до регуляторних нововведень та дати їм оцінку. Але, в той же час, мені приємно відмітити, що, наприклад, перші оцінки впливу Митного кодексу на умови ведення бізнесу були досить позитивними. Однак, на жаль, інші намагання чиновників покращити регуляторну сферу в Україні бізнес поки що не відчув на практиці", - відмітила виконавчий директор ЄБА Ганна Дерев'янко.

ЄБА повідомила, що відповідаючи на питання про негативні зміни, які відбулися протягом останніх трьох місяців в інвестиційному полі України, 17% опитаних назвали тиск на бізнес з боку влади, 13% поскаржилися на фіскальну політику та оподаткування, при чому особливо проблемними досі залишаються питання відшкодування ПДВ та перенесення збитків минулих періодів. 16% відмітили непередбачуваність регуляторної політики, загальну нестабільність, конфлікт з опозицією та незрозумілий вектор зовнішньої політики України.

Коментуючи позитивні зміни в інвестиційному кліматі за останні 3 місяці, 73% зауважили відсутність таких зрушень. 10% інвесторів зазначили позитивною зміною проведення ЄВРО-2012, а саме будування інфраструктурних об'єктів, інформування міжнародної спільноти про Україну, успішне прийняття туристів. 7% вважають позитивними змінами те, що триває спрощення певних митних процедур. 6% відмічають позитивні зміни в певних галузях: нафтогазовидобувній сфері (3%) та ІТ бізнесі (3%). 3% інвесторів, як і раніше вважають позитивним утримання стабільного курсу національної валюти. На подальше спрощення податкових процедур вказують 2% експертів ринку.

Оцінка Індексу інвестиційної привабливості України проводиться Європейською Бізнес Асоціацією за підтримки дослідницької компанії InMind. Індекс розраховується на основі регулярного моніторингу оцінок інвестиційного клімату Україна першими особами компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації.