ua en ru

"Ренесанс Капітал" купує турецького брокера Mira Menkul

Російська компанія "Ренесанс Капітал" домовився про купівлю стамбульської інвестиційної компанії Mira Menkul - це повинен узгодити регулятор Туреччини. Повна інтеграція Mira Menkul в "Ренесанс Капітал" повинна бути завершена до кінця першого кварталу наступного року. Судячи з даних звітності на сайті турецької СРО Association of Capital Market Intermediary Institutions of Turkey, компанія Mira Menkul належить на 70,7% Тацетіну Хакані Буйнюкханлі.
Mira Menkul, що є членом Стамбульської фондової біржі та Ізмірської біржі ф'ючерсів і опціонів, має ліцензії на надання брокерських послуг на ринку акцій, деривативів, а також на управління активами і маржинальну торгівлю цінними паперами. Загальний капітал компанії наближається до 1,65 млн дол. Джерело, близьке до "Ренесансу", розповіло, що переговори про покупку Mira Menkul почалися ще вісім місяців тому з 5 млн дол., але "зараз ціна значно нижча".
Глава управління по роботі в Туреччині "Ренесанс Капіталу" Бурак Акбулут був призначений в.о. гендиректора ІК "Ренесанс Капітал" в Туреччині. "Туреччина - один з найпривабливіших ринків для інвесторів в боргові і фондові інструменти. Дана угода відбувається у відповідності зі стратегією "Ренесанс Капіталу" з розширення географії присутності на нових ринках, що розвиваються і служить платформою для розвитку діяльності компанії в регіоні Близького Сходу та Північної Африки", - вважає він.
Директор департаменту праймброкеріджа групи БКС Станіслав Суриков каже, що брокер потрібен в першу чергу тому, що в нього є ліцензія, яка дозволить швидко почати операції. Суриков зазначає, що стратегія розвитку "Ренесансу" полягає в роботі на високомаржинальних ринках, де норма прибутку складає 30-40% за рік і більше, їх цікавить frontier markets, тобто країни, що знаходяться на початковому етапі розвитку фондового ринку, що мають заробітки з прибутковістю 50% в рік. На думку Станіслава Сурикова, російський ринок для "Ренесанс Капіталу" вже не такий цікавий через зростання конкуренції з боку держбанків.