ua en ru

Український енергоринок накопичив близько 200 млрд грн боргів, - експерт

16:13 16.05.2026 Сб
2 хв
Ситуація із заборгованістю на балансуючому ринку електроенергії й надалі загострюється
Український енергоринок накопичив близько 200 млрд грн боргів, - експерт Енергоринок накопичив сотні мільярдів гривень боргів (фото: Getty Images)

Проблема боргів на ринку електроенергії стала наслідком багаторічних ситуативних рішень та непродуманого регулювання.

Як пише РБК-Україна, про це заявив міністр енергетики України у 1999 та 2005-2006 роках, президент Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков.

За його словами, сьогодні загальний обсяг боргів на енергоринку вже сягає близько 200 млрд грн, а значна частина проблем виникла через механізми ПСО та фінансові перекоси на ринку.

"Скільки боргів на ринку електроенергії? Біля 200 млрд, правильно? Якщо там один борг, "Укренерго" повинно їм за ринок і так далі. Я думаю, десь 150 таких чистих", - зазначив Плачков.

Він наголосив, що частина рішень у галузі ухвалювалася без належного економічного обґрунтування, що в результаті створило значний фінансовий тиск на енергосистему.

Або читайте нас там, де вам зручно!
Більше по темі: