Нові правила для українців у Франції: що потрібно знати
Як не втратити виплати від держави, якщо минуло півроку перебування в країні
Українські біженці, які рятуються від війни у Франції і отримали статус тимчасового захисту з позначкою "бенефіціар тимчасового захисту", зобов'язані поновитися в цьому статусі через півроку місяців після отримання дозволу. Тільки тоді вони зможуть знову отримувати всі належні їм виплати і користуватися пільгами.
Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на VisitUkraine.today.
Як оновити право на проживання у Франції
Щоб оновити свій статус захисту у Франції, треба звернутися в префектуру департаменту за місцем проживання. Звертатися в префектуру, яка видала перший документ на проживання, не є обов'язковим.
"Запит на продовження посвідки на проживання повинен бути поданий в термін від трьох тижнів до трьох днів до закінчення терміну його дії. Звертатися раніше трьох тижнів не варто, тому що префектура просто не розгляне ваш запит", — йдеться у публікації.
До місцевих органів влади треба взяти з собою такі документи:
- документи, які підтверджують ваш цивільний статус і ваше громадянство і стару версію документа про тимчасовий захист;
- документальне підтвердження адреси, яке має дату не пізніше трьох місяців. Якщо ви орендуєте житло не самі, вам знадобиться Attestation d'hébergement;
- документ, який підтверджує зміну вашої соціальної ситуації (наприклад, трудовий договір);
- документи на ваших дітей (якщо є).
Як українцям не втратити виплати у Франції
Паралельно з відновленням посвідки на проживання, префектура надасть вам форма. Її потім потрібно відправити електронною поштою або поштовим листом в територіальну дирекцію французького Управління імміграції та інтеграції (OFII).
При відправці документів звичайною поштою необхідно вказати на конверті "Renouvellement ADA Ukraine".
"До заповненої форми з датою і підписом потрібно додати копії нових свідоцтв на тимчасове проживання всіх повнолітніх членів сім'ї та копії підтверджуючих документів для всіх ресурсів/коштів, отриманих після прибуття до Франції (якщо такі були). Неповні досьє оброблені не будуть. Якщо ви не відправите зазначену форму з підтверджуючими документами в OFII, ваші виплати будуть перервані", — звертають увагу на сайті.
Нагадаємо, Німеччина вводить нові правила перебування українців.
Також в ЄС пояснили, чи можуть біженці їздити додому та повертатися назад.