ua ru

Не треба чекати Pfizer: Ляшко зробив для українців заяву про вакцинацію

Не треба чекати Pfizer: Ляшко зробив для українців заяву про вакцинацію Віктор Ляшко зробив заяву про щеплення (фото: РБК-Україна)

Українцям не варто вагатися щодо якості індійської вакцини Covishield і чекати Pfizer. Потрібно щепитися і не хвилюватися, поки є можливість.

Таку заяву зробив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю "Новое время".

"Чекати нічого не потрібно, оскільки права вибору немає. Це загальносвітова практика: приходить продукт, і саме управлінці разом з експертами вирішують, як цей продукт використовувати найбільш ефективно", - повідомив Ляшко.

Також він зазначив, що для препарату Pfizer необхідна дуже низька температура для зберігання, і після того, як він виходить за рамки цієї температури, то повинен бути використаний протягом п'яти днів.

"Ми розуміємо, що у нас буде певна кількість вакцини Pfizer, але основне постачання - це вакцини з температурою зберігання від +2 до +8 градусів за Цельсієм (AstraZeneca, Novavax, Sinovac), тому ми вибираємо платформу у вигляді пунктів щеплення, робимо все під таку температуру зберігання, є навчені медичні працівники", - зазначив головний санлікар.

Також Ляшко повідомив, що для літніх, маломобільних людей спеціальні бригади будуть приїжджати для вакцинації навіть додому.

"Прямо додому. Все це знову ж таки залежить від продукту, який буде використовуватися. Зараз ми використовуємо десятидозні флакони. Надалі, якщо, наприклад, вакцина Sinovac приїде, то це буде доза - шприц. Тобто одна доза у шприці відразу вже упакована. Для таких цілей використовувати раціонально, економніше, менше коефіцієнт розливу", - резюмував лікар.