ua en ru

В українки через суд можуть заарештувати квартиру через публікацію чужого фото у Facebook

В українки через суд можуть заарештувати квартиру через публікацію чужого фото у Facebook Колаж РБК-Україна: у Кривому Розі через суд можуть заарештувати нерухомості жінки через пост у Facebook

У Кривому Розі суд ухвалив рішення про забезпечення позову про накладання арешту на квартиру жінки та зобов'язання виплатити 100 тисяч гривень моральної шкоди громадянці, чию фотографію та розмістила без її згоди в пості в соціальній мережі Facebook у своєму акаунті.

Відповідне рішення ухвалив суддя Саксаганського районного суду Кривого Рогу, йдеться в оприлюдненому на сайті Єдиного реєстру досудових рішень матеріалі справи.

До суду з цивільним позовом про неправомірне використання її фотографії в мережі та виплату моральної шкоди звернулася жінка наприкінці грудня. Суть претензій до відповідачки полягав у тому, що "кривдниця" без її згоди розмістила її з чоловіком фото у своєму Facebook у пості під назвою: "СВОЗИТЬ ГРОБЫ К ГОРИСПОЛКОМУ?" Означает ли поддержка петиции, что поборы на кладбищах будут прекращены? (мовою оригіналу).

Така публікація з її зображенням на знімку, на думку позивачки, була неправомірною, і привела "не тільки до розкриття та поширення її персональних даних, а саме про мій сімейний стан, висвітлення особистих стосунків, релігійних переконань, а й до обговорення громадськістю не тільки її, а й її чоловіка, його минулих особистих стосунків, діяльності на посаді керівника КП "Ритуал Сервіс Плюс" КМР, свідченням чому є коментарі під постом відповідача".

Додамо, що саму цю фотографію відповідачка взяла в Facebook-акаунті позивачки

"Таке втручання відповідача в її особисте життя та порушення її особистих немайнових прав вважає явно надмірним і непропорційним втручанням у приватність, що призвело до перенесення ряду моральних страждань та спричинення моральної шкоди. Розмір моральної шкоди нею оцінено в 100 000 грн., що й складає ціну позову", - йдеться в матеріалі справи.

Суддя В. Прасолов заяву позивачки про забезпечення позову задовольнив повністю:

  • про накладення арешту на квартиру відповідачки загальною площею 44,7 "квадрати";
  • встановлення технічних налаштувань в її акаунті в Facebook, щоб "пост розбрату" не можна було видаляти, редагувати, репостити та коментувати;
  • про відшкодування моральної шкоди.

Також зазначається, що при ухваленні рішення суд враховував, що вартість арештованої квартири становить 20 291 гривню (такі дані відповідачка вказала при подачі декларації в 2021 році), відповідно не перевищує розміру моральної шкоди, яку просить стягнути позивачка.

"Так що арешт на квартиру буде порівнянний з позовними вимогами", - зазначено в публікації.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення, також вердикт може бути оскаржений в апеляційному порядку в Дніпровському Апеляційному суді.

В українки через суд можуть заарештувати квартиру через публікацію чужого фото у Facebook

Криворізький суд ухвалив рішення про забезпечення позову про накладання арешту на квартиру жінки через публікацію чужого фото в Facebook (скрін: reyestr.court.gov.ua)