Як отримати необхідні медичні препарати за системою "Доступні ліки"
Українці можуть отримати необхідні медичні препарати за системою "Доступні ліки". Як відзначають в НСЗУ, мова йде про ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету. Ці ліки можуть бути абсолютно безкоштовні або з невеликою доплатою.
Як здійснюватиметься видача таких ліків, розповіли під час брифінгу НСЗУ.
З жовтня 2021 року НСЗУ почне відшкодовувати кошти за інсуліни та ліки для пацієнтів з розладами психіки й поведінки, а також для пацієнтів з епілепсією.
Будуть забезпечені необхідними ліками пацієнти на стаціонарному та амбулаторному лікуванні. Медичні заклади повинні самостійно закуповувати ліки, які ходять до національного Списку основних лікарських засобів.
Крім того, медзаклади отримають ліки та медичні товари через централізовані закупівлі за заявками департаментів охорони здоров'я.
Централізовано будуть закуповуватися ліки та медичні товари за 19 напрямками – всього 600 позицій. Це препарати для онкологічних хворих, пацієнтів з гемофілією та інші.
Також в НСЗУ відзначили, що в деяких областях є свої власні програми забезпечення пацієнтів ліками.
Як отримати безкоштовні ліки
- Щоб отримати необхідні ліки за програмою, пацієнту потрібно звернутися до лікаря, з яким укладена декларація.
- Він призначить необхідні препарати та випише електронний рецепт, в якому буде вказано міжнародну непатентовану назву препарату – діючу речовину.
- На телефон пацієнта має прийти повідомлення з номером рецепта, який необхідно назвати в аптеці. Якщо у пацієнта немає мобільного телефону, то лікар випише рецепт на папері.
- З номером рецепта пацієнту потрібно прийти в аптеку, яка бере участь в програмі, назвати номер і вибрати потрібні ліки.
- Аптека може бути в будь-якому місці, незалежно від місця проживання або поліклініки - головне, щоб був укладений договір з НСЗУ.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні подорожчали ліки.
А також ми писали про те, до переліку "доступних ліків" додали препарати для профілактики інсульту.